facebook.com
mind
Іран зацікавлений в оренді українських сільгоспземель

Іран зацікавлений в оренді українських сільгоспземель

Іранська сторона також зацікавлена в імпорті української пшениці, кукурудзи, сої, соняшнику і нерафінованої соняшникової олії

Іран зацікавлений в оренді українських сільгоспземель
Фото: pixabay.com

Торгово-промислова палата (ТПП) заявляє про зацікавленість іранських компаній в оренді сільськогосподарських земель і вирощуванні олійних і зернових культур для власного споживання або реекспорту в треті країни.

Про це йдеться в повідомленні ТПП за результатами українсько-іранського бізнес-форуму.

Повідомляється, що іранська сторона також зацікавлена в імпорті пшениці, кукурудзи, сої, соняшнику і нерафінованої соняшникової олії з України.

Під час пленарної частини форуму обидві сторони підтвердили пріоритетність українсько-економічних відносин.

Крім того, президент ТПП України Геннадій Чижиков та президент Палати торгівлі, промисловості, надр і сільського господарства Ірану Голамхосейн Шафеі підписали меморандум про співпрацю в рамках досягнутих угод і домовилися провести наступну зустріч під час засідання українсько-іранської міжурядової комісії з економічного та торговельного співробітництва.

Нагадаємо, що минулого року виробництво винограду в Україні сягало близько 37 800 тонн, що покриває внутрішні потреби його споживання лише на 13%. Тобто сьогодні цей експортний резерв для віт­чизняного агробізнесу залишається невикористаним та потенційно є одним із найбільш прийнятних і ефективних нішевих рішень серед реальних напрямів диверсифікації видів сільськогосподарської діяльності в малих та середніх формах господарювання.

Минулого року Україна експортувала лише близько 26 тонн винограду, здебільшого 23,9 тонн сушеного та 2,43 тонн свіжого на загальну суму $62 500. Основними ринком збуту для вітчизняного винограду залишалися країни СНД. Зокрема, у сушеному вигляді він експортувався до Республіки Молдови та Грузії.
Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті