Захворіло у світі
11,317,637
Померло у світі
531,729
Вилікувалось у світі
6,111,910
Захворіло в Україні
48,500
Померло в Україні
1,249
Вилікувалось в Україні
21,376
До 2035 року Уряд хоче досягти 25% «зеленої» енергії у її первинному постачанні

До 2035 року Уряд хоче досягти 25% «зеленої» енергії у її первинному постачанні

Досягнення 11% до 2020 року обійдеться країні у 12 млрд євро

До 2035 року Уряд хоче досягти 25% «зеленої» енергії у її первинному постачанні
Фото: pixabay.com

Енергетична стратегія України до 2035 року передбачає посилення розвитку відновлюваної енергетики як однієї із складових досягнення енергетичної незалежності.

На цьому наголосив Голова Держенергоефективності Сергій Савчук, передає Урядовий портал.

«Нова мета України – досягти 25% енергії з відновлюваних джерел у загальному первинному постачанні енергії до 2035 року. Швидкі темпи розвитку відновлюваної енергетики у світі, поступове зменшення вартості проектів у цій сфері дають підстави вважати, що ми зможемо досягти мети. Більше того, прийняті за останні три роки закони стимулювали впровадження «зелених» проектів в Україні, що свідчить, що ми вже на правильному шляху до цілі», – повідомив Сергій Савчук.

Як пояснив Голова Агентства, ще до прийняття стратегії Україна поставила за мету отримати у 2020 році 11% «зеленої» енергії в кінцевому енергоспоживанні країни. Це потребує інвестицій у розмірі 12 млрд євро. Тому всі прийняті законодавчі зміни спрямовані на створення сприятливих умов для роботи інвесторів та бізнесу.

Серед ключових реформ – удосконалення та прив’язка до курсу євро «зелених» тарифів на «чисту» електроенергію,  впровадження стимулюючого тарифу на тепло «не з газу». Також передбачено законодавством можливість укладати довгострокові договори купівлі-продажу електроенергії за «зеленим» тарифом до 2030 року.

Окрім законодавчих змін, Держенергоефективності працює над інструментами залучення інвесторів в Україну. Один з них – це створена за підтримки Уряду Німеччини Інтерактивна карта UA MAP (uamap.org.ua), завдяки якій інвестор з будь-якої країни світу може ознайомитися із діючими та потенційними проектами в Україні. Наразі на карті вже 40 привабливих бізнес-пропозицій на суму близько 700 млн євро.

Останнім часом економічний спад змушує українську промисловість ігнорувати екологічні проблеми, тоді як західні компанії готуються повністю перейти на відновлювані енергоресурси, щоб мінімізувати шкоду навколишньому середовищу від виробництва. Чи є місце України в подібних ініціативах, спеціально досліджував Mind. Про те, як Україні наздогнати Європу за екологічністю, читайте у нашому матеріалі «Сонячний бізнес: глобальні промислові гіганти переходять на відновлювану енергетику».

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті