Захворіло у світі
12,813,864
Померло у світі
566,790
Вилікувалось у світі
7,046,535
Захворіло в Україні
53,521
Померло в Україні
1,383
Вилікувалось в Україні
26,118
ЄБРР готовий продовжити кредитування «Нафтогазу» після 2017р

ЄБРР готовий продовжити кредитування «Нафтогазу» після 2017р

Наразі ведуться переговори про умови кредитування

ЄБРР розраховує на позитивне завершення переговорів щодо продовження кредитування «Нафтогазу» для закупівлі газу до 2018 року.

Про це повідомив голова представництва Європейського банку реконструкції і розвитку (ЄБРР) в Україні Шевки Аджунер, передає Інтерфакс.

«Ми ведемо переговори з «Нафтогазом», щоб переконатися, що «Нафтогаз» має достатнє фінансування. Це залежить від продовження реформ. Конкретного крайнього терміну немає, але ми сподіваємося, що зможемо завершити переговори в цьому році», – повідомив Аджунер.

Говорячи про ціну на газ для населення, Аджунер зазначив, що цьому питанню надають політичний відтінок, хоча він більше технічний.

«Люди роблять це питання політичним, але він більш технічний: як формула буде працювати, і який рівень підняття цін буде прийнятним, виходячи з динаміки цін і поставок газу», – сказав він.

Відмова уряду від формульного визначення ціни на газ для населення може стати причиною припинення проекту кредитування закупівель «Нафтогазом» газу в Європі.

Раніше перший заступник глави МВФ Девід Ліптон заявив, що ціни на газ в Україні дуже низькі в порівнянні з сусідніми країнами.

Також Ліптон відповів на питання про те, що уряд України відкинув ідею підвищення цін на газ з 1 жовтня.

«Рішення деполітизувати цей процес шляхом застосування автоматичної формули має вирішальне значення, і ми очікуємо, що уряд буде дотримуватися цього зобов'язання. Одним з основних досягнень цієї програми реформ стало введення автоматичного підвищення тарифів на газ відповідно до ринкових змін», – сказав Ліптон.

Ліптон зазначив, що ціни на газ потрібно визначати ринковими зрушеннями і треба уникати виникнення неадресних і прихованих субсидій.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті