Переселенці зможуть отримувати соціальні виплати через будь-який банк

Переселенці зможуть отримувати соціальні виплати через будь-який банк

Доставку соцвиплат особам з інвалідністю замість “Ощдабанку” здійснюватиме “Укрпошта”

Переселенці зможуть отримувати соціальні виплати через будь-який банк
Фото Shutterstock

Кабінет Міністрів надасть можливість виплати пенсій і соціальних виплат внутрішньо переміщеним особам з отриманням готівкових коштів і проведенням безготівкових операцій через будь-які банки, а не тільки через «Ощадбанк», передає “Інтерфакс-Україна”.

Згідно з проектом рішення, виплата пенсій, інших соціальних виплат переселенцям проводиться через рахунки і заклади «Ощадбанку» як готівкою, так і через безготівкові операції, а також через мережу установ будь-яких банків на підконтрольній владі території.

Доставку пенсій і соцвиплат за місцем проживання особам з інвалідністю першої групи буде здійснювати не «Ощадбанк», а «Укрпошта».

Крім того, згідно з повідомленням, кабмін постановив, що контроль за проведенням соціальних виплат шляхом відвідування не рідше ніж раз на півроку фактичного місця перебування переселенця зі складанням акта обстеження матеріально-побутових умов не проводиться щодо працівників державних органів та органів місцевого самоврядування, а також осіб, які надали довідку про перебування в трудових відносинах з даними органами за умови необхідності, згідно умов роботи, постійного перебування на підконтрольній території (за винятком відряджень за кордон).

Також уряд скасував такі перевірки для військових в зоні АТО при наявності довідки з військової частини про притягнення до проведення спецоперації. Не проводиться чергова перевірка і тих, хто, згідно Єдиної інформаційної бази даних про внутрішньо переміщених осіб пройшов фізичну ідентифікацію в «Ощадбанку».

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті