Захворіло у світі
115,222,221
Померло у світі
2,560,965
Вилікувалось у світі
65,176,260
Захворіло в Україні
1,374,762
Померло в Україні
26,591
Вилікувалось в Україні
1,186,873
Голова Ідея Банку прогнозує, що кредитування малого та середнього бізнесу в Україні зросте на 4-9%

Голова Ідея Банку прогнозує, що кредитування малого та середнього бізнесу в Україні зросте на 4-9%

Зростання частки кредитів МСБ голова Ідея Банку прогнозує до кінця 2020 року

Голова Ідея Банку прогнозує, що кредитування малого та середнього бізнесу в Україні зросте на 4-9%
Фото Shutterstock

Питома вага кредитів малого та середнього бізнесу (МСБ) в кредитному портфелі українських банків може збільшитися до 10-15% до кінця 2020 року, передає Інтерфакс з посиланням на повідомлення голови правління Ідея Банку Михайла Власенка.

«Загальна частка кредитів МСБ в кредитному портфелі банків наразі складає близько 6% і має стійку динаміку зростання. З огляду на той факт, що великі українські корпорації перевантажені борговими зобов'язаннями, мають проблеми з обслуговуванням боргів, багато банків зміщують акценти фінансування в сторону кредитування МСБ. Якщо макроекономічна ситуація в країні буде поліпшуватися і курс гривні буде стабільним, то до кінця 2020 року питома вага кредитів МСБ в кредитному портфелі банків може сягнути 10-15%», – зазначає Власенко.

Власенко: кредитування малого та середнього бізнесу може зрости на 4-9%
Фото: Facebook Михайло Власенко

При цьому, він вважає, що кредитні ставки для бізнесу найближчим часом істотно не зміняться.

«На ринку досить широкий вибір кредитних продуктів для МСБ. Умови по кредитах різні, в залежності від того, до якого сегменту клієнт належить, яким видом бізнесу займається, для чого залучає фінансування, на який термін, в якій валюті і т.п. Рівень річних процентних ставок у гривні коливається від 19% до 29%. З огляду на зростання попиту на фінансування в гривні і очікування можливих цінових та курсових коливань, в найближчі три місяці не варто чекати значного зниження кредитних ставок для бізнесу», – розповів Власенко.

Як вже розповідав Mind, 12 вересня Нацбанк спростив умови для залучення кредитів від міжнародних фінансових організацій.

Зокрема зміни передбачають: звільнення кредитних договорів в іноземній валюті з МФО від реєстрації в Національному банку; надання резидентам можливості залучати кредити від МФО за договорами, які містять особливі умови – коли валюта кредиту визначається в гривнях, а всі операції між МФО і резидентом-позичальником проводяться в іноземній валюті.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті