Крістін Лагард може стати президентом Єврокомісії замість Юнкера

Крістін Лагард може стати президентом Єврокомісії замість Юнкера

Через два роки глава МВФ може очолити європейський виконавчий орган ЄС

Крістін Лагард може стати президентом Єврокомісії замість Юнкера
фото Shutterstock

Глава МВФ Крістін Лагард є найбільш імовірним кандидатом на посаду президента найвищого органу виконавчої влади ЄС – Єврокомісії, повідомляє німецьке видання Die Welt. Зараз цей орган очолює Жан-Клод Юнкер, однак у 2019 році він має намір піти у відставку: «Я не збираюся очолювати Єврокомісію ЄС в 2019 році», – сказав він кілька місяців тому.

В даний час Крістін Лагард веде консультації з консервативною Європейською народною партією (ЄНП) як потенційний наступник президента Комісії ЄС Жан-Клода Юнкера.

Очікується, що 61-річна француженка Лагард протягом двох років стане лідируючим кандидатом від ЄНП, щоб потім стати наступником Юнкера і очолити Єврокомісію.

«Лагард має харизму, досвід і знання в галузі права – це був би дуже хороший вибір», – цитує видання керівництво партії.

Лагард, як передбачається, підтримають ліберали, водночас вона є привабливою кандидатурою для жінок-виборців. Президент Франції Еммануель Макрон підтримав висунення Лагард на посаду президента ЄК.

Канцлер Ангела Меркель, чия партія є частиною ЄНП, підтримує тісні стосунки з Крістін Лагард. Лагард мала очолювати офіс Міжнародного валютного фонду у Вашингтоні до 2021 року, однак з переходом на нову посаду МВФ доведеться шукати іншого керівника.

Нагадаємо, Жан-Клод Юнкер виступив із ключовими пропозиціями у своєму щорічному зверненні Європейського союзу до Європарламенту минулої середи. Було окреслено стратегії ЄС в сферах євроінтеграції, торгівлі, безпеки та промисловості.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті