facebook.com
mind
Юнкер створить нове європейське агентство з кібербезпеки

Юнкер створить нове європейське агентство з кібербезпеки

Президент Єврокомісії окреслив стратегії ЄС в сферах євроінтеграції, торгівлі, безпеки та промисловості

Юнкер створить нове європейське агентство з кібербезпеки
фото Shutterstock

Президент Єврокомісії Жан-Клод Юнкер виступив із ключовими пропозиціями у своєму щорічному зверненні Європейського союзу до Європарламенту у середу. Про це повідомляє Reuters.

ЄВРОПЕЙСЬКА ІНТЕГРАЦІЯ. Віце-президент Єврокомісії очолить Єврогрупу міністрів фінансів єврозони та відіграватиме роль Міністра європейських фінансів та економіки для проведення реформ в країнах та розгортання фінансових інструментів ЄС, щоб допомогти державам, які знаходяться в рецесії або кризі.

Він закликав усі країни ЄС прийняти євро та надавати технічну і фінансову допомогу державам, які цього потребують.  За умови відсутності євро у Великобританії в 2019 році, лише 8 держав, на які приходиться 15% загального ВВП блоку, будуть знаходитись поза межами єврозони. Однак Польща та Швеція дуже обережно ставляться до введення єдиної валюти.

Юнкер також хоче, щоб всі країни приєднались до Європейського банківського союзу, що зробить банківський нагляд єдиним для всього блоку.

Він також хоче створити Європейське управління праці, а також має намір, щоб уряди відмовились від прав вето в таких областях, як корпоративне оподаткування та зусилля з гармонізації ПДВ, а також новий податок на фінансові транзакції.

У грудні Єврокомісія запропонує шляхи перетворення фонду порятунку єврозони, Європейського механізму стабільності, у більш широкий еквівалент МВФ для ЄС, а також запропонує створення дворівневого європейського міністерства економіки та фінансів.

ТУРЕЧЧИНА ТА БАЛКАНИ. Західно-балканські країни повинні мати реалістичний шанс на вступ до ЄС після 2019 року, але зловживання основними правами в Туреччині виключає імовірність приєднання країни в найближчому майбутньому.

Brexit. Вихід Британії з ЄС є «трагічним», і британці також про нього жалкуватимуть. Але це не має завадити решті країн блоку рухатись вперед з інтеграцією, знаючи, що сприятливі умови не триватимуть довго.

Юнкер не робив жодних політичних заяв щодо того, як країнам поводитись з Британією.

ТОРГІВЛЯ. ЄС повинен розпочати нові прозорі переговори щодо вільної торгівлі з Австралією та Новою Зеландією та спробувати завершити вже розпочаті переговори з Японією, Мексикою та країнами Південної Америки до кінця 2019 року.

БЕЗПЕКА. Буде створено нове європейське агентство з кібербезпеки. Юнкер пропонує, щоб новий підрозділ європейської розвідки координував обмін інформацією щодо підозрюваних бойовиків та отримав повноваження розслідувати злочини, пов’язані з тероризмом.

МІГРАЦІЯ. Юнкер хоче, щоб країни-член блоку узгодили нові правила надання прихистку біженцям, особливо це стосується допомоги жителям Африканських країн.

Необхідно невідкладно ввести Румунію та Болгарію до шенгенської зони, а Хорватію – якомога скоріше. Це частина стратегії, направленої на те, щоб усі країни ЄС увійшли до всіх структур блоку, включно із запровадженням євро та банківського союзу.

ПРОМИСЛОВІСТЬ. Після скандалів із дизельними авто, які вводили в оману екологічні тести, Юнкер запропонував стратегію промислової політики, щоб допомогти галузям залишатись або ставати «світовими лідерами в області інновацій, діджиталізації та декарбонізації».

РІВНІСТЬ ЗІ СХІДНИМИ КРАЇНАМИ. Юнкер підкреслив, що не можна ставитись до громадян бідних країн сходу, як до «другого класу».

Він запропонував посприяти забезпеченню вакцинацією дітей за найвищими  стандартами в усіх країнах блоку,  введенню справедливої оплати для лікування для працівників  та наданню країнам більш потужних повноважень для покарання компаній, які пропонують товари гіршої якості на Сході під тими ж етикетками, що і кращої якості товари на Заході. 

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті