Захворіло у світі
115,618,088
Померло у світі
2,569,422
Вилікувалось у світі
65,383,259
Захворіло в Україні
1,384,917
Померло в Україні
26,763
Вилікувалось в Україні
1,191,022
Перетворення військового аеродрому в Умані на цивільний аеропорт коштуватиме 72 млн євро

Перетворення військового аеродрому в Умані на цивільний аеропорт коштуватиме 72 млн євро

За розрахунками, на реалізацію проекту знадобиться 4 роки

Перетворення військового аеродрому в Умані на цивільний аеропорт коштуватиме 72 млн євро
Фото Shutterstock

Передпроектні пропозиції реконструкції військового аеродрому в Умані (Черкаська обл.) і перетворення його в цивільний аеропорт передбачають інвестиції в 72 млн євро та тривалість робіт в 4 роки, передає Інтерфакс-Україна.

Передпроектні пропозиції виконані на замовлення компанії VimesVC Ltd. (Великобританія) робочою групою експертів та інженерів – представників авіаційної галузі, будівництва, туризму і паломництва, права, економіки та екології.

Згідно з розрахунками, розробка передпроектних пропозицій, а також техніко-економічне і правове обгрунтування займуть півроку і обійдуться в 1,9 млн євро.

Підготовка завдання на проектування; топографо-геодезичні та геологічні розвідки ділянки об'єкта реконструкції; розробка проекту реконструкції аеродрому; отримання позитивного висновку держекспертизи; розробка робочої документації в цілому займуть до півроку і коштуватимуть 4,8 млн євро.

Безпосередньо будівництво об'єкта і його обладнання триватимуть близько двох років з інвестиціями в 65 млн євро. Також близько 120 тис. євро знадобляться для підготовки документів для реєстрації аеродрому і сертифікації, згідно з правовими та нормативними документами.

В результаті після закінчення чотирьох років може бути завершена перша черга об'єкта (створення пасажирської інфраструктури).

Як вже повідомляв Mind, міжнародний аеропорт «Дніпро» хочуть повернути у державну або муніципальну власніcть.

«Це класичний приклад того, наскільки монополія вбиває ринок. Аеропорт «Дніпро» в руках компанії групи Коломойського. Замість того, щоб відкрити можливість для польоту всім, вони створили комфортні умови для «Дніпроавіа» і Австрійських авіаліній, який є їх партнером», –  заявив міністр інфраструктури Володимир Омелян.

За словами міністра, зараз відбуваються відповідні судові процеси довкола аеропорту «Дніпро».

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті