Ціни на нафту зросли після оголошення щодо імовірного посилення скорочення її видобутку

Ціни на нафту зросли після оголошення щодо імовірного посилення скорочення її видобутку

Еквадор та Ірак наполягають на проведенні нового раунду скорочення

Ціни на нафту виросли в середу після того,як міністр нафтової промисловості Іраку сказав, що ОПЕК і інші виробники сирої нафти розглядають розширення та навіть поглиблення скорочення постачань для того щоб приборкати глобальну перенасиченість. Про це повідомляє Reuters.

Ф’ючерси на сиру нафту в США в Західному Техасі зросли на $0,33 або 0,7% і склали $49,81 за барель. Ф’ючерси марки Brent зросли на $0,23 або 0,4% до $55,37.

Хоча варіанти, які розглядає ОПЕК і інші виробники, включають в себе розширення скорочення виробництва помісячно, надто рано вирішувати, що робити після березня, коли закінчиться дія угоди.

ОПЕК і виробники, в тому числі Росія, погодились скоротити випуск на 1,8 млн барелів на день до березня 2018 року в цілях скорочення світових запасів нафти і підтримки цін.

Деякі виробники вважають, що договір мають бути продовжено на 3-4 місяці, інші хочуть продовження до кінця 2018 року,в той час як деякі, включно з Еквадором та Іраком, вважають що має бути ще один раунд скорочення.

Але такі кроки навряд чи матимуть значний вплив, сказав Георгій Славов, керівник дослідження в брокерській компанії Marex Spectron.

«Попит на сиру нафту не дуже високий, і я не розумію, як це може змінитись найближчим часом. Ми не бачимо посилення попиту на IV квартал 2017 року, що свідчить про ье, що необхідно ще більш сильно контролювати ситуацію з поставками», – сказав Славов. 

Нагадаємо, Ірак та ще кілка нафтовидобувних країн вважають, що в рамках угоди ОПЕК+ слід скоротити видобуток нафти ще на 1%.  

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у нашому Telegram-каналі Mind.ua
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло