Газпром подвоїть фінансування «Турецького потоку» у 2017 році

Газпром подвоїть фінансування «Турецького потоку» у 2017 році

Компанія додала $1 млрд до бюджету

«Газпром» за підсумками перегляду бюджету та інвестиційної програми 2017 року додатково направляє близько 50 млрд рублів на фінансування будівництва газопроводу «Турецький потік».

Про це повідомляє Інтерфакс.

Мова йде про фінансові вкладення в South Stream Transport B.V. (оператор будівництва морської магістралі).

Первісна версія бюджету на 2017 рік передбачала інвестиції за цією статтею в розмірі 41,92 млрд руб.

З урахуванням витрат на проект «Південний потік», проектна та контрактна база якого використовується на «Турецькому потоці», з 2012 року «Газпром» вже направив на проект чорноморського газопроводу понад 340 млрд рублів. У лютневій презентації «Газпрому» вартість «Турецького потоку» оцінювалася в 7 млрд євро.

«Газпром» будує газопровід «Турецький потік» через Чорне море для скорочення транзиту через Україну: одна нитка «Турецького потоку» потужністю 15,75 млрд куб. м газу в рік призначена для турецького ринку; друга, такої ж потужності, – для ринку Центральної та Південної Європи. Протяжність кожної нитки морської магістралі – понад 900 км. Будівництво першої нитки газопроводу має бути завершено в березні 2018 року, а другої – в 2019 році. За даними на початок вересня було побудовано по двом ниткам магістралі 220 км.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті