Інтерпайп прогнозує дефіцит металобрухту в Україні в 2018 році

Інтерпайп прогнозує дефіцит металобрухту в Україні в 2018 році

Компанія планує закупати сировину в США

Генеральний директор Інтерпайп Фаді Храйбе вважає, що в Україні складна ситуація з металобрухтом, тому в наступному році компанія планує закуповувати сировину в США, пише UAprom.

«Зараз на ринку брухту України склався баланс. Але це тимчасове явище, до листопада. Вже в 1 кварталі 2018 р буде великий дефіцит, нам доведеться імпортувати», – сказав Храйбе.

Вже зараз компанія Інтерпайп імпортує металобрухт в невеликих обсягах.

«Трохи веземо зі Східної Європи. Зараз розглядаємо можливість імпорту брухту, також як і вугілля, з США. А чому ні? Та ж Туреччина закуповує понад 1 млн. Т американського брухту. Але такий варіант буде все одно дорожче, ніж українська сировина. Взагалі , виглядає дивно, лом з України йде на експорт до Туреччини, а ми будемо купувати лом в США «, – зазначив Храйбе.

За словами гендиректора, «Укрзалізниця», почавши в 2017 р продажу свого брухту металургійним підприємствам, внесла свою лепту в зниження дефіциту сировини на внутрішньому ринку.

«Зараз у Укрзалізниці на складах лежить 400 тис. тон брухту. Ця сировина може і надалі знижувати тиск на ціни, на дефіцит. Тим більше це «чиста» сировина, і важливо, що до тендерів допускаються тільки прямі споживачі – металурги, а не посередники, які потім перепродадуть цей лом металургам», – додав гендиректор Інтерпайп.

Нагадаємо, Президент України Петро Порошенко 1 серпня 2017 року підписав закон про продовження на рік підвищеного мита на вивіз брухту чорних металів. Закон встановлює введення мита в розмірі 30 євро / т, з метою зменшити дефіцит брухту чорних металів на внутрішньому ринку.

Рішення викликало негативну реакцію представництва ЄС в Україні, яке заявило, що Україна не виконує взяті на себе зобов'язання в сфері міжнародної торгівлі.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті