Іран представив нову балістичну ракету, яка здатна долати відстань у 2 000 км

Іран представив нову балістичну ракету, яка здатна долати відстань у 2 000 км

Президент Ірану заявив, що продовжуватиме укріплювати військові можливості країни

Іран представив нову балістичну ракету, яка здатна долати відстань у 2 000 км
фото Shutterstock

Іранське інформагентство Tasnim повідомило, що країна представила нову балістичну ракету з дальністю у 2 000 км, яка здана нести декілька боєголовок. Про це повідомляє Daily Sabah.

Годинами раніше Хасан Рухані пообіцяв, що Іран продовжуватиме нарощувати ядерний та ракетний потенціал, не зважаючи на критику зі сторони США та Франції.

«Хотілось би вам того чи ні, ми збираємось продовжувати укріплювати наші військові можливості, необхідні для стримування, – сказав президент Ірану. – Ми будемо зміцнювати не лише наші ракети, але й повітряні, сухопутні та військово-морські сили… Коли справа доходить до захисту нашої країни, ми ні в кого не будемо просити дозволу».

Критика адміністрації Трампа значною мірою була зосереджена на ядерній угоді від 2015 року.

Тегеран стверджує, що ракети в країні повністю легітимні та відповідають умовам угоди.

Але Вашингтон, в свою чергу, вважає, що вони порушують саму суть угоді, оскільки в них може бути розміщена боєголовка і ввели нові санкції стосовно ракетної програми та випробувань Тегерану.

До сих пір, Держдепартамент США та наглядові органи ООН повідомляли, що Іран виконує всі умови угоди. Але Трамп цього тижня назвав угоду «найгіршою» і вирішуватиме подальшу її долю 15 жовтня.

Особливо стривоженість американської сторони викликає втручання Ірану в Сирію, де Тегеран підтримує «режим Асада».

Нагадаємо, Німеччина та інші країни вважають, що скасування угоди спричинить посилення напруги та ядерної загрози на Близькому Сході. 

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті