EY: американські банки заробили на 58% більше ніж європейські

EY: американські банки заробили на 58% більше ніж європейські

Експерт EY вважає причиною відставання те, що у Європі багато банків зайняті скороченням старої заборгованості та реорганізацією

EY: американські банки заробили на 58% більше ніж європейські
Фото: Shutterstock

Великі банки США збільшують відрив від європейських конкурентів за рівнем прибутку. У січні-червні 2017 року 10 найбільших фінансово-кредитних організацій США отримали сукупний прибуток на суму в 57,5 млрд євро, що на 19% вище, ніж за той же період минулого року.

Про це свідчать дані дослідження EY, передає Інтерфакс.

У той же час відповідний показник 10 найбільших банків Європи зріс на 5% і склав 24,2 млрд євро, повідомляє Deutsche Welle.

На першому місці в американському списку – JPMorgan Chase, який отримав прибуток в 11,8 млрд євро. Європейський рейтинг очолює британський банк HSBC (6,6 млрд євро), за ним слідує французький BNP Paribas (4,3 млрд євро).

Єдиним представником Німеччини в європейському топ-10 є Deutsche Bank, який посів 9-ту позицію з показником трохи вище 1 млрд євро.

«В Європі багато банків як і раніше зайняті скороченням старої заборгованості та реорганізацією», – вважає експерт EY по банкам Дірк Мюллер-Тронньер. За його словами, цей процес часто пов'язаний з великими витратами. Перш за все, мова йде про банки Південної Європи, додав він.

А в США після фінансової кризи 2007-2008 років банківська сфера відновилася швидше за рахунок держдопомоги. Крім того, європейські банки наразі практично не отримують прибутку від кредитних операцій через низькі відсоткові ставки, вказав Мюллер-Тронньер.

«З цієї точки зору банки США також знаходяться в більш вигідному становищі через більш високого рівня позичкових відсотків», – зазначив Мюллер-Тронньер.

За прогнозом EY, розрив за рівнем прибутку між великими банками США і ЄС в найближчі місяці ще більш збільшиться, що пов'язано, в числі іншого, з політикою Вашингтона.

«Плани нової адміністрації США з дерегулювання (банківської сфери) віщують значне зростання прибутку американських банків», – заявив партнер EY Клаус-Петер Вагнер.

Підписаний президентом США Дональдом Трампом указ передбачає перегляд закону Додда-Френка про фінансову реформу, прийнятий після кризи 2008 року. Встановлені в 2010 році правила обмежили діяльність банків, хедж-фондів і торгівлю похідними цінними паперами, що дозволило США швидко вийти з кризи. Закон, зокрема, зобов'язував фінансові інститути збільшити частку власного капіталу з тим, щоб уникнути виникнення надмірної заборгованості.

Однак Республіканська партія вважає ці обмеження занадто бюрократичними. Ці рішення шкодять як банкам, так і їх клієнтам. Дерегулювання, як очікується, дозволить пожвавити економічну діяльність, але підвищить ризики швидкого надування фінансових бульбашок на міжнародних ринках.

У випадку, якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію. Або надішліть, будь-ласка, на пошту [email protected]
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло