МЗС: відкриття «представництва ДНР» у Марселі викликає «жаль, обурення та огиду»

МЗС: відкриття «представництва ДНР» у Марселі викликає «жаль, обурення та огиду»

У Франції організація жодного дипломатичного статусу не має та не визнана державою

Посол України у Франції Олег Шамшур вважає, що відкриття «представництва ДНР» в Марселі може викликати «не просто жаль, а й обурення та огиду» та нагадав, що посольство України вже зверталось із вимогою припинити діяльність так званого «представництва». Про це повідомляє BBC.

Відкриття представництва самопроголошеної «республіки ДНР», організоване Жераль-Юбер Файяром, відбулось після відвідування «почесним консулом представництва» Донецьку.

«Представництво» в Марселі розташовується в одному з приміщень офісної будівлі, хоча юридична адреса – зовсім в іншому місці, в приватному будинку в маленькому містечку, куди не ходять навіть потяги.

На відкритті було близько 50 осіб, включно з журналістами. Фуршет з приводу відкриття було скасовано через нестачу коштів.

Зовнішньополітичне відомство Франції стверджує, що підтримує територіальну цілісність України і не визнає «сепаратистських утворень в деяких районах Донецької та Луганської областей, з якими не має жодних стосунків».

Крім того, Франція є членом «нормандської четвірки», яка займається врегулюванням війни на Донбасі та грантом підписання Мінських угод.

Речник французького МЗС Аньєс Матьє пояснює, що за французьким законодавством, структура, яка називає себе «представництвом ДНР» не вимагає дозволу держави. Крім цього, ця асоціації не має жодного дипломатичного статусу та не визнана владою.

Як повідомлялось, міністр закордонних справ України Павло Клімкін кілька днів тому наголосив, що створення «фальшивих дипломатичних місій» тягне за собою юридичну відповідальність.

Нагадаємо, до цього самопроголошені республіки вже кілька разів намагались відкривати «представництва» за кордоном. Найрезонаншнішим було подібне відкриття у Чехії, коли МЗС України назвало подію «фактичним відкриттям «представництва» терористичної організації, що суперечить міжнародному праву та двостороннім чесько-українським угодам». Формально він існує і досі, але не діє.

Спроби відкриття здійснювались також в Греції, Австрії та Італії, але безрезультатно.  

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті