UDP Renewables запустила першу чергу найбільшої сонячної електростанції у Київській області
До кінця 2018 року потужність Димерської СЕС досягне 50 МВт

Українська компанія UDP Renewables, що входить в девелоперську групу UDP, спеціалізується в галузі альтернативної енергетики, поставила собі за мету за 5 років збудувати альтернативні енергопотужності – сонячні та вітрові станції – на 300 МВт.
Стартовий проект в селищі міського типу (СМТ) Велика Димерка під Києвом був реалізований за шість місяців, а перша черга Димерської СЕС склала 6 МВт. Його вартість обійшлася у понад 15 млн грн., було задіяно близько 300 працівників, 60% послуг та обладнання закуплено в Україні. Сонячні панелі купували в Китаї, у провідної світової компанії Jinko Solar.
У Mind з'явився телеграм-канал Mind tweet, де ви першими отримуєте головні новини, що мають вплив на економіку та бізнес. Підпишіться, щоб зберегти ваш час та гроші.
«Ми вже заклали базу для будівництва наступних черг станції: друга складе 9 МВт, третя – 15 МВт, і четверта – 20 МВт. Сподіваємося, до кінця 2018 року вийдемо на промислову потужність у 50 МВт», – повідомив Василь Хмельницький, мажоритарний акціонер групи компаній UDP.
Окупність проекту очікується за 6-7 років. А термін промислової експлуатації Димерської СЕС – 25 років.
У 4 кварталі 2017 року UDP Renewables розпочне будівництво ще двох нових сонячних станцій: у Херсонській області – на 17,5 МВт, та в Одеській – на 10 МВт. А у 2018 році компанія планує приступити до проектування вітряних станцій.
«Нинішня альтернативна енергетика – це один з глобальних світових трендів. З кожним роком продуктивність тих же сонячних панелей збільшується. Я вважаю, що вже за 15 років зелена енергетика стане провідною у світі, а газо-мазутна та вугільна – альтернативною», – вважає Сергій Євтушенко, керуючий партнер UDP Renewables.
Загальна вартість проектів альтернативної енергетики UDP Renewables оцінюється у $300 млн. Вже наступного року група UDP під свої проекти планує залучити кошти міжнародних інституцій.
СМТ Велика Димерка ще на початку 2000-х років виділило 260 га землі під промислову зону. Сьогодні там працює декілька невеликих, але потужних, підприємств, що забезпечують роботою місцеве населення. За словами керівника смт Анатолія Бочкарьова, розпочався другий етап розвитку «промислової зони» – залучення «зеленої» енергетики. Першим кроком стало будівництво сонячної станції, але вони готові розглядати й інші «зелені» проекти.
Якщо ви дочитали цей матеріал до кінця, ми сподіваємось, що це значить, що він був корисним для вас.
Ми працюємо над тим, аби наша журналістська та аналітична робота була якісною, і прагнемо виконувати її максимально компетентно. Це вимагає і фінансової незалежності.
Станьте підписником Mind всього за 196 грн на місяць та підтримайте розвиток незалежної ділової журналістики!
Ви можете скасувати підписку у будь-який момент у власному кабінеті LIQPAY, або написавши нам на адресу: editor@mind.ua.