Уряд Іраку може направити війська для контролю нафтових родовищ в Курдистані

Уряд Іраку може направити війська для контролю нафтових родовищ в Курдистані

Багдад вимагає іноземні уряди позакривати свої дипломатичні місії в автономному курдському регіоні

Уряд Іраку може направити війська для контролю нафтових родовищ в Курдистані
фото Shutterstock

Багдад продовжує тиск на іракських курдів, вимагаючи відмінити результати референдуму щодо незалежності, а парламент закликав центральний уряд Іраку відправити війська для контролю за життєво важливими родовищами нафти, які знаходяться під контролем курдів. Про це повідомляє Reuters.

У своїх зусиллях щодо ізоляції автономного курдського регіону Іраку, Багдад висунув вимогу від іноземних урядів закрити свої  дипломатичні місії в курдській столиці Ербілі.

Референдум викликав стривоження щодо нового регіонального конфлікту. Делегація військових сил Іраку направилась в сусідній Іран для координації військових зусиль, імовірно, в рамках заходів у відповідь після голосування.

Іран та Туреччина також виступають проти будь-якого руху курдів в напрямку відокремлення, і останніми днями їх армії почали спільні навчання поблизу кордонів з іракським Курдистаном. Ірак та Туреччина також провели військові тренування.

В четвер в Анкарі зберуться президент Туреччини Таїп Ердоган та його російський колега Володимир Путін, які обоє підкреслюють необхідність збереження територіальної цілісності Іраку. Як повідомлялось, найбільша російська нафтова компанія «Роснєфть» збільшує інвестиції  Курдистан.

Закордонні авіакомпанії  також почали призупиняти рейси в аеропорти Курдистану.

Нагадаємо, днями іракські курди більшістю голосів проголосували за незалежність Курдистану на сепаратистському референдумі.

Іран, Сирія, Туреччина та Китай не визнають референдум та закликають до збереження цілісності Іраку. 

Турецькі чиновники вважають, що референдум не матиме значного впливу на торгівлю між країнами, адже торгівля зможе продовжуватись з центральним урядом країни через Іран або морськими шляхами. 

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті