В Україні почнуть перевіряти одержувачів субсидій

В Україні почнуть перевіряти одержувачів субсидій

На роботу нових соціальних інспекторів держава витратить 50 млн грн

В Україні почнуть перевіряти одержувачів субсидій
Фото pixabay.com

З січня 2018 року в Україні можуть з'явитися соціальні інспектори, які перевірятимуть законність отримання субсидії. Про це йдеться в законопроекті «Про забезпечення державного контролю при наданні соціальної підтримки», передає «Сьогодні».

Зараз соціальні інспектори найчастіше перевіряють, як використовується державна допомога при народженні дитини. Держава хоче розширити їх обов'язки.

У цьому законопроекті прямо прописана можливість відвідування квартир кандидатів на отримання соцдопомоги. Навіть більше, інспектор матиме право отримати всю інформацію про людину, необхідну, щоб визначити чи потрібна йому держдопомога. Це виписки з будь-яких існуючих баз даних та реєстрів, крім тих, що пов'язані з банківською таємницею.

«Теоретично єдине, що можна зробити, якщо до вас прийшов інспектор і ви не хочете його впускати, це послатися на його обов'язок поважати людську гідність, а також права і свободи громадянина. Якщо ви зможете довести, що візит порушує це правило, інспектор, ймовірно,  відмовиться від перевірки, але тимчасово. Незабаром інспекція повернеться, і, можливо, з правоохоронцями, які забезпечать їх доступ в квартиру», – пояснює Діна Дрижакова, директор юридичної компанії «Прима лідер груп».

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у нашому Telegram-каналі Mind.ua
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло