АМКУ: Український аграрний ринок не монополізований

АМКУ: Український аграрний ринок не монополізований

Терентьєв вващає, що доцільніше говорити про олігополії, де 2-3 гравці формують понад 50% ринку

АМКУ: Український аграрний ринок не монополізований
Фото: pixabay.com

Український аграрний ринок не монополізований, але в окремих його сегментах є велика концентрація великих гравців та спостерігаються окремі олігополії. За його словами, на одних ринках гравці вже сформовані (ринок птиці), на інших – в процесі.

Про це розповів голова Антимонопольного комітету України (АМКУ) Юрій Терентьєв, пише AgroPolit.com.

«Але називати їх монополістами в класичному розумінні я би не став, зважаючи на вищесказане. Так, ми бачимо, що МХП – підприємство з великою часткою на внутрішньому ринку м’яса птиці, ТОВ «Кернел-Трейд» – з 35% та ДП «Сантрейд» – з 21% мають велику частку в сегменті соняшникової олі, «Астарта» (28%) – цукру, компанії «Авангард», «Овостар Юніон» і «Інтер-Агросистеми», частки яких становлять відповідно 14,73%, 13,68% і 12,02% – від загального обсягу ринку яєць курячих промислового виробництва, але кожен ринок потребує окремого ґрунтовного дослідження на предмет визначення монополізму та зловживання ними своїм становищем, зокрема», – пояснив Терентьєв.

Терентьєв додав, що в Україні немає ринків АПК, які були б повністю монопольними. Він погодився з думкою про те, що в такому разі доцільніше говорити про олігополії, де 2-3 гравці формують понад 50% ринку.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у нашому Telegram-каналі Mind.ua
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло