$6,54 млн кредитних коштів Всесвітнього банку заморожені в українських банках-банкрутах

$6,54 млн кредитних коштів Всесвітнього банку заморожені в українських банках-банкрутах

Кошти «застрягли» в неплатоспроможних банках «Надра», «Фінанси та кредит» і «Кредитпромбанк»

$6,54 млн кредитних коштів Всесвітнього банку заморожені в українських банках-банкрутах
Фото Shutterstock

В результаті девальвації у 2014-2015 роках і очищенню банківського сектора, банки – «Надра», «Фінанси і кредит» та «Кредитпромбанк», які проводили операції з коштами кредитованими у Всесвітнього банку – увійшли в процедуру ліквідації, розповідає Економічна правда.

Кошти були «заморожені». Згідно із законом, щоб їх повернути Міністерство фінансів повинно подати заяви до Фонду гарантування вкладів фізосіб. Фонд в свою чергу повинен включити борги вже неплатоспроможних банків перед Мінфіном в список підлягають поверненню – в список акцептованих вимог кредиторів.

За інформацією видання, повністю і вчасно це зроблено не було.

Згідно з документами, якими володіє видання, Мінфін пропустив терміни подачі кредиторських вимог на суму $6,54 млн.
Зокрема, мова йде про борг банку «Фінанси і кредит» в $0,46 млн, «Надра» – $1,733 млн, і «Кредитпромбанку» – $4,389 млн.

Згідно із законом про систему гарантування вкладів фізосіб, будь-які суперечки подібного роду вирішуються тільки через суд.

«Ми в такому ж становищі, як і всі інші клієнти, і кредитори цих банків. У будь-якому органі позовні заяви готує та підписує юридичний департамент. Я не юрист. Я не буду відповідати», – сказав заступник міністра фінансів Юрій Буца, на якого міністром Олександром Данилюком в травні цього року було покладено доручення підготувати необхідні для вирішення питання позовні вимоги.

Як повідомили виданню в прес-службі ФГВФО, позовні заяви Міністерства фінансів до уповноважених осіб на ліквідацію АТ «Банк «Фінанси та Кредит», ВАТ «КБ «Надра», ПАТ «Кредитпромбанк» про включення до реєстру кредиторів надійшли в кінці серпня/початку вересня .

«Постанови про відкриття виробництв за вказаними позовами станом на 12 вересня 2017 року до ФГВФО не надходили», – уточнили у Фонді гарантування вкладів.

Наголошується, що борги важливо дозаявити до дати закінчення ліквідації банків. Ліквідація «Фінанси і кредит» повинна бути завершена 17 грудня цього року, інших банків – пізніше.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у нашому Telegram-каналі Mind.ua та стрічці Google NEWS
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло