Одну з трьох найпотужніших вітроелектростанцій в Україні відкрили на Херсонщині

Одну з трьох найпотужніших вітроелектростанцій в Україні відкрили на Херсонщині

Після будівництва усіх черг її потужність складе майже 70 МВт

Одну з трьох найпотужніших вітроелектростанцій в Україні відкрили на Херсонщині
Фото: pixabay.com

В Херсонській області відкрили першу чергу Новотроїцької вітроелектростанції, потужністю 15 МВт. Загалом, після будівництва усіх черг, потужність електростанції складе майже 70 МВт і вона увійде у трійку найпотужніших в Україні, повідомляє zaxid.net

Повідомляється, що проект спільно профінансували Укргазбанк, компанія «Віндкрафт Таврія» (Скадовськ) та міжнародні фінансові організації. Станція складається з вітроенергетичних установок одного з найбільших в світі виробників вітрогенераторів – данської компанії «Vestas».

«Що стосується Херсонщини, то ця область є однією з передових у розвитку «чистої» енергетики. Станом на 1 серпня 2017 року в Херсонській області діють 23 об’єкти, що генерують «чисту» електроенергію. Зокрема, 18 сонячних електростанцій потужністю 68,4 МВт та 4 вітроелектростанції загальною потужністю майже 34 МВт», – повідомили у Держенергоефективності.

Присутній на відкритті голова Державного агентства енергоефективності та енергозбереження України Сергій Савчук також розповів, що у 2016 році в Україні введено 121 МВт потужностей електрогенерації з відновлюваних джерел, що в четверо перевищує показники 2015 року. За 7 місяців 2017 року встановлено вже 166,1 МВт, що більше ніж за весь минулий рік.

Як вже розповідав Mind, «зелені» тарифи в Україні сьогодні є одними з найбільших в Європі.

Зелений тариф – це спеціальний тариф, по якому держава закуповує електроенергію у приватних осіб, згенеровану сонячними та вітровими електростанціями.

Відповідно до діючого Закону «зелений» тариф прив’язано до курсу євро до 2030 року, що дозволяє нівелювати ризики інфляції. Також, скасовано вимогу щодо «місцевої складової» та запроваджено надбавку до тарифу за використання українського обладнання.

Крім цього, законодавством вже в цьому році передбачено укладання довгострокових договорів купівлі-продажу електроенергії, виробленої за «зеленим» тарифом, на весь строк дії цього тарифу.

У випадку, якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію. Або надішліть, будь-ласка, на пошту [email protected]
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло