З початку року запущено більше «зелених» проектів, ніж за весь попередній рік

З початку року запущено більше «зелених» проектів, ніж за весь попередній рік

«Зелений» тариф прив’язано до курсу євро до 2030 року, що дозволяє нівелювати ризики інфляції

З початку року запущено більше «зелених» проектів, ніж за весь попередній рік
Фото Shutterstock

За 6 місяців 2017 року введено 126,5 МВт потужностей об’єктів відновлюваної електроенергетики, що працюють за «зеленим» тарифом.

Про це повідомляє Держенергоефективності.

«Для порівняння за весь 2016 рік встановлено 121 МВт таких потужностей. Фактично, за півроку запущено «зелених» проектів більше, ніж за весь 2016 рік», – заявив голова Держенергоефективності Сергій Савчук.

Більшу частину введених у І півріччі 2017 року потужностей, а саме – 118,1 МВт, складають об’єкти сонячної енергетики. Ще 5,5 МВт – це електростанції на біогазі, а 2,9 МВт – об’єкти малої гідроенергетики.

Цьогоріч одна сонячна електростанція та дві мікро ГЕС отримали надбавку до «зеленого» тарифу за використання обладнання українського виробництва.

«Ця статистика – яскраве підтвердження ефективної дії розроблених спільно з Держенергоефективності та прийнятих Парламентом законодавчих ініціатив. Ключову роль відіграє Закон України від 04.06.2015 р. № 514-VIII щодо створення конкурентних умов для виробництва «чистої» енергії», – прокоментував Савчук.

Відповідно до діючого Закону «зелений» тариф прив’язано до курсу євро до 2030 року, що дозволяє нівелювати ризики інфляції. Також, скасовано вимогу щодо «місцевої складової» та запроваджено надбавку до тарифу за використання українського обладнання. Загалом, «зелені» тарифи в Україні сьогодні є одними з найбільших в Європі.

Крім цього, законодавством вже в цьому році передбачено укладання довгострокових договорів купівлі-продажу електроенергії, виробленої за «зеленим» тарифом, на весь строк дії цього тарифу.

Нагадаємо, що вінницький птахокомплекс компанії «Миронівський хлібопродукт» до 2020 року отримає свій біогазовий комплекс. Це вже друге виробництво в МХП з отримання біогазу на основі органічних відходів.

Перший такий комплекс запрацював у 2013 році в Дніпропетровській області. Відпрацювавши технологію і вийшовши на задані параметри, компанія вирішила розвиватися в цьому напрямку і далі. Для цього були свої причини. Виробництво курятини пов'язано зі значними енерговитратами: на природний газ і електроенергію припадає близько 15% витрат. До того ж в процесі вирощування птиці утворюються великі обсяги курячого посліду, який необхідно утилізувати.

Сьогодні існуючий комплекс в Дніпропетровській області виробляє 20 млн кубів біогазу на рік. «Такі проекти можуть бути в невеликих містах і селах додатковим джерелом забезпечення населення електрикою і теплом», – каже Юрій Косюк. За його словами, 5-6 таких станцій по потужності можуть замінити невелику ТЕС.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті