Суд розгляне питання повернення столичній громаді «Київгазу» та «Київводоканалу»

Суд розгляне питання повернення столичній громаді «Київгазу» та «Київводоканалу»

Вартість пакетів акцій складала 230 млн грн

Суд розгляне питання повернення столичній громаді «Київгазу» та «Київводоканалу»
Фото УНІАН

Господарський суд міста Києва починає розгляд позову столичної прокуратури про повернення київській громаді стратегічно важливих для життєдіяльності міста підприємств «Київенерго», «Київгаз» та «Київводоканал», пише Юрій Луценко на своїй сторінці у Facebook.

Сьогодні Господарський суд міста Києва починає розгляд позову столичної прокуратури про повернення київській громаді стр...

Опубликовано Юрій Луценко 1 октября 2017 г.

Як відомо, у 2006 році на підставі рішення Київради було створено ЗАТ «Компанія Київенергохолдинг» – єдиний комплекс з постачання енергоресурсів, води та водовідведення у столиці.

У процесі створення цього товариства фактично у його власність були передані належні територіальній громаді контрольні пакети акцій «Київгазу» та «Київодоканалу» (61% та 67% відповідно), а також 12,73 % акцій «Київенерго».

Вартість пакетів акцій на той час була оцінена у 230 млн грн. Однак у ході досудового слідства прокуратура міста Києва встановила, що вартість акцій була занижена в більш ніж 4 рази та згідно з висновками експертів складала понад 1,1 млрд грн.

Крім того установлено, що у 2007 році без погодження наглядової ради та загальних зборів 12,73% акцій «Київенерго» взагалі були передані на користь інших приватних структур. На даний час вони знаходяться у власності «ДТЕК Енерго». Таким чином територіальна громада втратила будь-які права на вказані акції «Київенерго» та можливість контролю за ними і отримання дивідендів.

«Крім того, товариство упродовж багатьох років є збитковим навіть при тому, що Київрада щорічно відшкодовує різницю в тарифах. Зокрема, товариствам «Київенерго» та «Київводоканал» фактично за весь час існування ЗАТ «Компанія Київенергохолдинг» відшкодовано майже 13 мільярдів гривень», – пише Луценко.

Також, товариство, яке продовжує здійснювати управління значимими для столиці підприємствами «Київводоканал» та «Київвгаз», налічує лише 4 працівники.

За таких обставин, прокуратурою міста Києва в інтересах держави було подано позов про повернення територіальній громаді столиці належних їй пакетів акцій товариств «Київенерго», «Київгаз» та «Київводоканал».

У червні 2017 року столична прокуратура завершила досудове розслідування стосовно колишнього голови правління «Компанії Київенергохолдинг», який, зловживаючи своїм службовим становищем, незаконно відчужив на користь приватної компанії пакет акцій «Київенерго».

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у нашому Telegram-каналі Mind.ua
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло