Найбільший банк Словенії звинувачують у фінансуванні іранського тероризму

Найбільший банк Словенії звинувачують у фінансуванні іранського тероризму

Через банк було переправлено в Іран близько 1 млрд євро

Найбільший банк Словенії звинувачують у фінансуванні іранського тероризму
фото Shutterstock

Прокуратура Словенії відкрила попереднє розслідування стосовно інформації про те, що найбільший державний  банк країни Nova Ljubljanska Banka (NLB) відмив близько 1 млрд євро в період з 2008 по 2010 рік, чим порушив міжнародне ембарго та заборону на фінансування тероризму. Про це повідомляє Euroactive.

У липні словенські ЗМІ повідомляли, що кожного дня банк NLB щодня проводив 40-50 транзакцій із більш ніж 30 000 рахунків по всьому світу. Із них деякі рахунки були оформлені на явно підроблені імена, такі як Дональд Дак і Міккі Маус. Політична опозиція країни дала справі додатковий поштовх минулого тижня.

У NLB відмовилися прокоментувати ситуацію.

Управління по боротьбі з відмиванням коштів Словенії підтвердило факт незаконних фінансових операцій у банку, зокрема є підстави «підозрювати відмивання грошей та фінансування тероризму». Відповідна інформація передана в правоохоронні органи, зазначили в Міністерстві фінансів.

У центрі скандалу – особа з подвійним іранським та британським громадянством Ірак Фаррохзаде, який відкрив рахунок у словенському NLB, потім перевів гроші на Іранський банк розвитку експорту, який занесено в чорний список у Євросоюзі за спонсорування торгівлі зброєю. Самго Фаррохзаде розшукує Інтерпол. Пізніше в 2010 році він вивів гроші з NLB і перевів їх у банки Росії.

Нагадаємо, в Ірані завели кримінальну справу на розробника Telegram Павла Дурова за нібито використання месенджера терористами та іншими кримінальними елеменами. Сам Дуров стверджує, що месенджер регулярно блокує протиправний контент.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у нашому Telegram-каналі Mind.ua
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло