Захворіло у світі
12,128,406
Померло у світі
551,384
Вилікувалось у світі
6,650,507
Захворіло в Україні
51,224
Померло в Україні
1,327
Вилікувалось в Україні
23,784
Польща припинить закупівлю вугілля з ОРДЛО

Польща припинить закупівлю вугілля з ОРДЛО

Міненергетики Польщі підтвердив факт постачання в країну 11 000 тонн антрациту з окупованих районів Донбасу

Міністр енергетики Польщі Кшиштоф Тхужевський заявив, що буде проведено перевірку за фактом постачання вугілля з ОРДЛО, а в подальшому такі постачання буде заборонено.

Про це в ефірі «112 Україна» повідомив міністр енергетики Ігор Насалик.

«При зустрічі із міністром ми наголосили на цій тематиці, ми отримали завірення, що буде проведена повна перевірка, що такі постачання буде заборонено. Мені вдалось зустрітися із журналістом, який опублікував першу частину розлідування, (буде друга і третя), яке пов’язане із постачанням антрациту з ОРДЛО не тільки у Польщу, а й в інші європейські країни. Тому, зараз основна задача – максимально заблокувати цей процес. Ми офіційно довели, що вважаємо, що закупівля на сьогодні антрациту в зоні ОРДЛО – це пряме фінансування тероризму і наші аргументи були почуті», – зазначив міністр.

Нагадаємо, що раніше міністр енергетики Польщі Кшиштоф Тхужевський підтвердив факт постачання в країну 11 000 тонн антрациту з окупованих районів Донбасу.

Відзначимо, що в Україні в кінці 2016 року була розгорнута блокада залізничних шляхів, по яким постачалося вугілля з окупованих територій Донбасу. Влада заявляла, що цим постачанням немає альтернативи, і допускала можливість віялових відключень електроенергії з кінця березня. Паралельно Україна домовлялася про постачання вугілля з США і вже тоді планувала знову закуповувати його в ПАР. В кінці травня в Україну прибув перший контейнеровоз типу «Panamax"з вантажем вугілля-антрациту з ПАР.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті