Саєнко: Скорочувати видатки на держслужбовців – помилка

Саєнко: Скорочувати видатки на держслужбовців – помилка

Міністр впевнений, що треба проводити якісний відбір людей, які хочуть керувати країною

Міністр Кабінету Міністрів Олександр Саєнко вважає, що держава не повинна скорочувати видатки на посадовців. 
Про це він сказав сьогодні під час виступу на Київському міжнародному економічному форумі, відповідаючи на запитання, що треба робити урядовцям для підвищення ділового рейтингу України у світі.

«Мені здається, що є великою помилкою в умовах обмеженості ресурсу скорочувати видатки на людей, на управління персоналом. Найбільшим національним багатством будь-якої країни є люди, і розвиток лідерства, розвиток управлінської ланки, в тому числі на державній службі є критично важливим. Рішенням є те, що в умовах обмежених ресурсів підвищилася важливість використання цього ресурсу», – зазначив Саєнко.

За словами міністра, сьогодні уряд фокусується на тому, щоб зробити якісний відбір керівної ланки на державній службі, яка завтра братиме участь у підготовці і впровадженні ключових урядових рішень.

Під час панельної дискусії на Економічному форумі Саєнко зазначив, що в сьогоднішніх умовах, коли Україна витрачає близько 5% ВВП на підтримку збройних сил, є критично важливим вибір пріоритетів та стратегій, які розробляються Урядом, і ті люди, які їх розробляють.

«Ефективність державного апарату в умовах обмеженості ресурсів і часу та повільність цього процесу може створити розрив між Україною і іншими країнами на ціле століття. Це є критично важливим. Тому сьогодні ми повинні говорити про інноваційні системи державного управління», – сказав міністр.

На його думку, міністерство повинно стати потужною платформою для підготовки якісних урядових рішень.

Нагадаємо, як писав Mind, бюджетні витрати на Секретаріат Кабміну зросли з 303 млн грн у 2016 році до 3 млрд грн, передбачених у Держбюджеті-2018. Тепер крім секретарських функцій, бюджет яких виріс більше ніж удвічі, секретаріат займається комплексною програмою реформи державного управління, що оцінена в 1,48 млрд грн. Також у його веденні знаходиться Державна аудиторська служба, що контролює витрачання бюджетних коштів за «скромні» 612 млн грн на рік.  Крім того, під кураторство Секретаріату Кабміну підпадає електронний уряд, на що в головному кошторисі країни передбачено понад 150 млн грн.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у нашому Telegram-каналі Mind.ua та стрічці Google NEWS
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло