Boeing готує проект із виведення на ринок гібридних електролітаків до 2022 року

Boeing готує проект із виведення на ринок гібридних електролітаків до 2022 року

Літак вміщатиме 12 пасажирів і зможе пролетіти понад тисячу кілометрів

Boeing готує проект із виведення на ринок гібридних електролітаків до 2022 року
pixabay.com

Поки електромобілі підкорюють по всьому світу дороги, стартап Zunum запланував випустити на ринок електролітаки до 2022 року, повідомляє Reuters.

Zunum фінансово підтримують такі компанії, як JetBlue Airways та Boeing.

Zunum Aero – це буде невеликий гібридний лайнер, який вміщатиме 12 пасажирів. Живлення будуть забезпечувати два електродвигуни та один резервний двигун на паливі. На одному заряді такий літак зможе подолати 1120 км.

Мета виробників – знизити кількість шкідливих вихлопів та зменшити вартість подорожі до 8 центів за 1 милю, це на 1/5 менше, ніж звичайним літаком.

Більш досконалі моделі літака, які планується випускати після 2025 року, вміщатимуть 50 пасажирів і зможуть пролетіти 1600 км – «в міру вдосконалення технології електроакумуляторів», зазначили в компанії.

В майбутньому літак перейде з гібридного на виключно електричне живлення, а одного пілота поступово замінить дистанційне керування з землі.

Основний ринок для літаків Zunum Aero – це регіональні комерційні перельоти, де приватні літаки часто коштують надто дорого.

Нагадаємо, уряд США після скарги Boeing наклав непомірний митний збір на канадську Bombardier. В Канаді вважають, що Boeing витискає з американського авіаринку конкурентів.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у нашому Telegram-каналі Mind.ua та стрічці Google NEWS
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло