facebook.com
mind
В яких країнах вчителі отримують найвищу зарплату

В яких країнах вчителі отримують найвищу зарплату

Високий статус професії вчителя може не завжди збігатися з такою ж високою зарплатою

В яких країнах вчителі отримують найвищу зарплату
pixabay.com

Приурочений до Всесвітнього дня учителя, який відмічають 5 жовтня, свіжий звіт Global Teacher Status Index проливає світло на статус вчителів у різних країнах світу. Про це розповідає CNN.

Дослідження «Глобальний індекс статусу вчителів» проводить організація Varkey GEMS Foundation на чолі з професором Пітером Долтоном. За його словами, статус вчителя у суспільстві в кожній країні різний – і залежить від історії, цінностей та звичаїв конкретної культури.

Становище вчителів вивчалося в 21 країні. Хоча України і пострадянських країн в рейтингу немає, все ж він дозволяє скласти уявлення про загальні тенденції.

В яких країнах вчителі отримують найвищу зарплату
Джерело: Varkey GEMS Foundation

Зокрема, дослідження показало, що в азіатських країнах статус вчителя дуже високий, це пов’язано з культом шанобливого ставлення до старших, стверджують дослідники. Найвищий показник – у Китаї. Тут вчителі прирівняні до найбільш шанованої професії – лікаря.

Тоді як у західному світі, наприклад, у США, де суспільство зосереджено на фінансових цінностях, статус корелює з тим, скільки вчитель заробляє.

В інших країнах серед 14-ти найбільш поважних  професій робота вчителя в середньому займає 7-му позицію – вищу за соціальних працівників та бібліотекарів.

У Китаї, Південній Кореї, Туреччині та Єгипті завдяки високому статусу вчителя батьки частіше підштовхують своїх дітей обрати цю професію. Тоді як у таких країнах, як Ізраїль, Бразилія, Португалія та Японія, батьки значно менше зрадіють такому вибору професії дитиною.

Зарплата вчителя

Однак високий статус у суспільстві не завжди співпадає з такою ж високою зарплатою. Згідно з доповіддю ОЕСР, в якій проведено моніторинг 35 країн, Європа вважається найкращим місцем для вчителів по зарплаті. 6 із 10 країн світу з найвищими зарплатами для вчителів знаходяться в Європі.

Наприклад, в Люксембурзі початкова заробітна плата вчителів більша, ніж та, яку багато вчителів в інших країнах побачать за все життя. Також високі показники мають Швейцарія і Німеччина.

В яких країнах вчителі отримують найвищу зарплату
Найвища і найнижча зарплата вчителів у різних країнах, в тисячах доларів за рік

Найнижчі показники поки що у Східній Європі – Словаччині, Чехії, Польщі та Угорщині. Однак очевидно, що зарплати вчителів у пострадянських країнах здивували б укладачів рейтингу ще більше.

Професор Долтон збирається включити у наступне дослідження країни Африки та Латинської Америки, зазначає видання.

Нагадаємо, учитель фізики та астрономії із Чернівців Пауль Пшенічка отримав нагороду Global Teacher Prize як Найкращий вчитель України.