В яких країнах вчителі отримують найвищу зарплату

В яких країнах вчителі отримують найвищу зарплату

Високий статус професії вчителя може не завжди збігатися з такою ж високою зарплатою

В яких країнах вчителі отримують найвищу зарплату
pixabay.com

Приурочений до Всесвітнього дня учителя, який відмічають 5 жовтня, свіжий звіт Global Teacher Status Index проливає світло на статус вчителів у різних країнах світу. Про це розповідає CNN.

Дослідження «Глобальний індекс статусу вчителів» проводить організація Varkey GEMS Foundation на чолі з професором Пітером Долтоном. За його словами, статус вчителя у суспільстві в кожній країні різний – і залежить від історії, цінностей та звичаїв конкретної культури.

Становище вчителів вивчалося в 21 країні. Хоча України і пострадянських країн в рейтингу немає, все ж він дозволяє скласти уявлення про загальні тенденції.

В яких країнах вчителі отримують найвищу зарплату
Джерело: Varkey GEMS Foundation

Зокрема, дослідження показало, що в азіатських країнах статус вчителя дуже високий, це пов’язано з культом шанобливого ставлення до старших, стверджують дослідники. Найвищий показник – у Китаї. Тут вчителі прирівняні до найбільш шанованої професії – лікаря.

Тоді як у західному світі, наприклад, у США, де суспільство зосереджено на фінансових цінностях, статус корелює з тим, скільки вчитель заробляє.

В інших країнах серед 14-ти найбільш поважних  професій робота вчителя в середньому займає 7-му позицію – вищу за соціальних працівників та бібліотекарів.

У Китаї, Південній Кореї, Туреччині та Єгипті завдяки високому статусу вчителя батьки частіше підштовхують своїх дітей обрати цю професію. Тоді як у таких країнах, як Ізраїль, Бразилія, Португалія та Японія, батьки значно менше зрадіють такому вибору професії дитиною.

Зарплата вчителя

Однак високий статус у суспільстві не завжди співпадає з такою ж високою зарплатою. Згідно з доповіддю ОЕСР, в якій проведено моніторинг 35 країн, Європа вважається найкращим місцем для вчителів по зарплаті. 6 із 10 країн світу з найвищими зарплатами для вчителів знаходяться в Європі.

Наприклад, в Люксембурзі початкова заробітна плата вчителів більша, ніж та, яку багато вчителів в інших країнах побачать за все життя. Також високі показники мають Швейцарія і Німеччина.

В яких країнах вчителі отримують найвищу зарплату
Найвища і найнижча зарплата вчителів у різних країнах, в тисячах доларів за рік

Найнижчі показники поки що у Східній Європі – Словаччині, Чехії, Польщі та Угорщині. Однак очевидно, що зарплати вчителів у пострадянських країнах здивували б укладачів рейтингу ще більше.

Професор Долтон збирається включити у наступне дослідження країни Африки та Латинської Америки, зазначає видання.

Нагадаємо, учитель фізики та астрономії із Чернівців Пауль Пшенічка отримав нагороду Global Teacher Prize як Найкращий вчитель України.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у нашому Telegram-каналі Mind.ua
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло