Україна запропонує МВФ нову формулу розрахунку ціни на газ

Україна запропонує МВФ нову формулу розрахунку ціни на газ

Пропозиція буде обговорюватися наступного тижня у Вашингтоні

Україна запропонує МВФ нову формулу розрахунку ціни на газ
фото Shutterstock

Україна внесе в МВФ нові пропозиції щодо цін на газ, маючи на меті залишити їх незмінними до наступного липня, повідомляє Reuters.

Якщо міністр фінансів Олександр Данилюк та представники МВФ не зможуть досягти консенсусу з даного питання на переговорах наступного тижня у Вашингтоні, в України буде два шляхи. Перший із них – це погодитися з вимогами МВФ і в черговий раз підняти ціни на газ.

«Другий варіант – заявити, що ми можемо прожити і без МВФ, що українці важливіші за МВФ, і відмовитися від цієї співпраці, встановивши свою власну формулу», – сказало анонімне джерело, знайоме з ситуацією.

За словами джерела, ціни на газ без цієї формули можуть зрости на 15%, що може викликати соціальні заворушення.

Раніше МВФ та Україна погодилися, що уряд може залишити ціни без змін за умови, що вартість газу змінюється менш ніж на 10%. Згідно із запропонованою Україною формулою це означатиме, що ціни на газ не зростатимуть.

Нагадаємо, ціна на газ, максимально близька до ринкової, і капітальна реформа пенсійної системи є головними умовами, які Україна має виконати, щоб претендувати на довгостроковий кредитний транш в рамках програми кредитної допомогти від МВФ в розмірі $17,5 млрд.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у нашому Telegram-каналі Mind.ua
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло