mind
У Києві хочуть безкоштовно чіпувати 10 тис. домашніх тварин

У Києві хочуть безкоштовно чіпувати 10 тис. домашніх тварин

Це дозволить відстежувати їх місцезнаходження та зменшити кількість безпритульних тварин. Проект тільки має набрати достатньо голосів

У Києві хочуть безкоштовно чіпувати 10 тис. домашніх тварин
Фото: pixabay.com

В Києві розробили громадський проект, який може надати 10 тисячам власників домашніх тварин можливість безкоштовно проідентифікувати своїх підопічних спеціальним підшкірним мікрочіпом. У разі якщо домашня тварина, яка має чіп загубилася, люди, яка її знайде може завдяки чіпу знайти її власників. 

Голосування за волонтерську ініціативу відбувається на платформі «Громадській бюджет». Проекти, які найбільше підтримують кияни шляхом е-голосування на цьому ресурсі, реалізовуються міською владою під контролем авторів та громадськості.

«Безкоштовні ідентифікатори, які передбачені в рамках проекту (мікрочіпи, жетони) та зручна система онлайн реєстрації домашніх тварин: повернуть сотні/тисячі тварин, що губляться та поповнюють лави безпритульних; зменшать викидання небажаних тварин; захистять Київ від поширення епізоотій (вибухоподібне поширення інфекційної хвороби тварин, найпоширенішими є періодичні епізоотії сказу)», – зазначається в описі

Проект також передбачає впровадження в столиці комплексу IT-рішень на платформі animal-id.info для контролю чисельності безпритульних тварин, а також підвищення прозорості та ефективною роботи комунальних підприємств.

За інформацією на сайті Віталія Кличка, у 2016 році на роботу з тваринами у Києві було витрачено 10 млн грн з міського бюджету. На 2017 рік для проведення вакцинацій, стерилізацій та функціонування профільних КП закладено 20 млн грн.

«Фактично кожен мешканець в онлайн режимі зможе подивитися як витрачаються гроші муніципалітету на кожну тварину яка туди попадає з моменту її відлову на вулиці і до моменту прилаштування в нову сімю», – зазначають автори проекту 

Бюджет запропонованого волонтерами рішення складає 1,9 млн грн.

Громадський проект в Києві пропонує ідентифікувати 10 тис. домашніх тварин мікрочіпами
gb.kyivcity.gov.ua

Авторами проекту є керівник найбільшого в Європі приватного притулку для тварин «Сіріус» Олександра Мезінова та Вікторія Кирилюк, яка раніше подавала петицію про визнання котів частиною екосистеми Києва, яка набрала понад 10 тис. голосів киян.

Співучасниками проекту є також спеціалісти міжнародного проекту Animal-ID, які мають досвід у впровадженні подібних систем в інших містах.

«До прикладу у Львові, де вже 2 роки поспіль успішно функціонує подібне IT рішення, кількість безпритульних тварин зменшується, а показник прилаштованих тварин є надзвичайно високим: 60% тварин прилаштовують на протязі 10 днів з моменту відлову», – зазначається в повідомленні

Як зазначається на сайті платформи, бюджет 2017 року на громадські проекти в Києві складає 100 млн грн, з яких 20 млн – на малі проекти та 80 млн – на великі.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті