mind
Єврокомісія хоче розширити дію Третього енергопакету на «Північний потік-2»

Єврокомісія хоче розширити дію Третього енергопакету на «Північний потік-2»

Після схвалення поправок більше не буде необхідності в переговорах з РФ про юридичний режим для російського газопроводу

Єврокомісія хоче розширити дію Третього енергопакету на «Північний потік-2»
Джерело: AFP/Громадське

Єврокомісія збирається винести на обговорення поправки в газове законодавство ЄС, які дозволять поширити норми регулювання на нові міжнародні газопровідні проекти, в тому числі Nord Stream 2. Про це повідомляє Інтерфакс з посиланням на агентство Bloomberg.

Зокрема, поправки в газове законодавство стосуються оновленого визначення газових інтерконекторів і поширення регулювання на треті країни, зазначає агентство, посилаючись на двох чиновників ЄС.

У разі схвалення поправок Третій енергопакет ЄС, який розділяє бізнес із продажу і транспортування газу, буде поширюватися на такі проекти, як Nord Stream 2.

Відповідно після схвалення більше не буде необхідності в переговорах з РФ про юридичний режим для Nord Stream 2, пише Bloomberg.

Газопровід Nord Stream 2 пройде по Балтійському морю, з'єднавши постачальників у Росії зі споживачами в Європі, його протяжність складе більше 1,2 тис. км. Передбачається, що пропускна здатність газопроводу складе 55 млрд кубометрів газу в рік. Вартість проекту оцінюється майже в 10 млрд євро.

Як повідомлялося, австрійська OMV перевела 200 млн євро на будівництво «Північного потоку-2». 

Між тим Литва і Данія збираються тиснути на Єврокомісію через «Північний потік-2». Країни вважають, що будівництво газопроводу загрожуватиме їх внутрішній та зовнішній безпеці.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті