mind
Горбачов закликає Путіна і Трампа зустрітися, щоб зберегти договір про скорочення ядерної зброї

Горбачов закликає Путіна і Трампа зустрітися, щоб зберегти договір про скорочення ядерної зброї

Політик вважає, що гонка ядерних озброєнь може відновитися

Горбачов закликає Путіна і Трампа зустрітися, щоб зберегти договір про скорочення ядерної зброї
фото Wikipedia

Останній президент Радянського союзу Михайло Горбачов заявив, що договір між США і Радянським союзом про ліквідацію ракет середньої і меншої дальності допоміг закінчити Холодну війну, і закликав президентів Росії та США провести саміт, щоб зберегти його, передає Reuters.

Договір було підписано в грудні 1987 року між Горбачовим та тодішнім президентом США Рональдом Рейганом. «Сам факт того, що Договір РСМД діє вже протягом 30 років, доводить, що він служить інтересам безпеки двох країн та всього світу», – сказав Горбачов.

Однак, за його словами, сьогодні Договір у небезпеці. Він став найбільш вразливою ланкою в системі обмеження і скорочення зброї масового знищення. З обох сторін лунають заклики анулювати цей договір.

Горбачов вважає, що тільки політична воля лідерів двох держав може змінити ситуацію.

Тому я звертаюся до президентів Росії і США: найкращий засіб – це діалог, заснований на взаємній повазі. Вести діалог 30 років тому теж було нелегко. Та вирішальною стала політична воля керівників двох країн. Те ж саме необхідно і сьогодні. Я закликаю Росію і США підготувати і провести повноформатну російсько-американську зустріч на вищому рівні по всьому комплексу питань», – закликає Горбачов.

«Це ненормально, коли президенти провідних ядерних держав зустрічаються лише на полях міжнародних заходів», – додав він.

«Що станеться з Договором про нерозповсюдження ядерної зброї, якщо гонка ядерних озброєнь відновиться? Боюся, що його буде зруйновано. Але якщо врятувати договір РСМД, це стане потужним сигналом усьому світові про те, що найбільші ядерні держави розуміють свою відповідальність, серйозно ставляться до своїх зобов'язань», – наголосив радянський екс-президент.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті