mind
Макрон втілює другий етап трудової реформи, профспілки погрожують страйками

Макрон втілює другий етап трудової реформи, профспілки погрожують страйками

На другому етапі планується спростити надання робочих місць безробітним

Макрон втілює другий етап трудової реформи, профспілки погрожують страйками
фото Shutterstock

Президент Франції Еммануель Макрон розпочинає втілювати в життя другий етап свого плану трудової реформи, основна увага буде приділена допомозі з безробіття та професійній підготовці. Про це повідомляє APNews.

У четвер Макрон зустрівся з представниками головних профспілок країни, щоб розпочати переговори, які триватимуть кілька місяців. Це рішення пов’язано з тим, що профспілки досі протестують проти низки нововведень у трудове законодавство Франції, підписаних президентом минулого місяця. Зокрема, найбільші суперечки викликає спрощення процесу найму і звільнення робітників.

Тепер французький уряд хоче розширити допомоги по безробіттю для незалежних підприємців, фермерів і торговців, які збанкрутують. Співробітники, які добровільно припинили роботу, також матимуть право на допомогу з безробіття. Це буде спонукати працівників змінювати місце роботи без труднощів, вважають автори змін.

Французький уряд також хоче внести зміни в програму професійної підготовки, щоб допомогти безробітним швидше отримувати нові навички, необхідні для мінливої глобальної економіки.

Лідер крайньої лівої партії CGT Філіпп Мартінес вважає, що нові зміни обмежують права безробітних, й ініціює новий раунд страйків по всій країні з наступного тижня.

Макрон стверджує, що його економічна політика спрямована на зростання найму працівників на роботу і залучення більшої кількості французьких та іноземних інвесторів у країну.

Нагадаємо, раніше французькі профсоюзні активісти заблокували доступ до кількох сховищ з пальним в знак протесту проти перегляду трудового законодавства.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті