NASA розкрило свої плани щодо відправки людей на Марс

NASA розкрило свої плани щодо відправки людей на Марс

Агентство визнає, що не зможе самостійно реалізувати проект, але сподівається керувати розробкою місій на червону планету інших компаній

NASA розкрило свої плани щодо відправки людей на Марс
фото з pixabay.com

Під час Міжнародного симпозіуму з персональних та комерційних польотів Вільям Герстенмайєр,представник NASA, розповів майбутні плани агентства та про його співпрацю з комерційними компаніями. Про це повідомляє NBSNews.

«Наша мета – це, по суті, розширити людську присутність в Сонячній системі», сказав він та додав, що ця задача потребує участі багатьох країн, агентств та окремих осіб.

Агентство розробило багатофазний план щодо відправки людей на Марс, який включає роботу, яку виконує Міжнародна космічна станція (етап 0) та побудову космічного шлюзу навколо Місяця (етап 1) на початку 2020-х років. Космічний шлюз має у майбутньому стати відправною точкою для астронавтів, які направлятимуться на червону планету.

Герстенмайєр повідомив, що самостійно NASA не зможе реалізувати цей проект, але агентство виконуватиме дві основні функції – встановлення стандартів для космічної техніки та безпеки.

Міжнародні стандарти безпеки стиковки, розроблені Агентством, дозволяють різноманітним космічним транспортним засобам сідати на Міжнародні космічні станції. Ці стандарти також допомагають у впровадженні інновацій в дизайн космічних транспортних засобів.

«Те ж саме нам треба зробити і в галузі підтримки життя», – сказав Герстенмайєр. Це може включати, наприклад, «загальний тиск всередині капсул або модулів, які перебуватимуть в космосі. Нам необхідно визначити основні атмосферні складові, нам треба зрозуміти основні протоколи даних (для виміру тиску та вмісту атмосфери)… Ми могли б встановити ці стандарти…. І усі, хто будують обладнання, їх би дотримувались… вони могли б бути частиною нашої системи».

NASA вже співпрацює з двома комерційними компаніями – SpaceX та Boeing – у створенні транспортних засобів, які могли б доправити людей до Міжнародної космічної станції та назад. Зокрема, усі їх ракети мають відповідати стандартам безпеки, які розробило NASA.

Нагадаємо, компанія SpaceX Ілона Маска зменшила розміри корабля, який вона розробляє для відправлення на Марс, завдяки чому, будівництво можна буде розпочати вже в І половині наступного року. Перший політ людей на червону планету Маск очікує здійснити в 2024 році. 

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті