Міжнародний банк реконструкції та розвитку випустив гривневі облігації на 200 млн грн

Міжнародний банк реконструкції та розвитку випустив гривневі облігації на 200 млн грн

Раніше Європейський банк реконструкції і розвитку випустив єврооблігації з прив'язкою до гривневих активів

Структура Світового банку Міжнародний банк реконструкції та розвитку випустив дисконтні облігації на 200 млн грн терміном обігу до 4 жовтня 2019 року. Про це певідомляє УНІАН.

Організатором випуску виступив JP Morgan. З урахуванням ціни випуску облігацій на рівні 83% номіналу, банк отримав в результаті їх розміщення 166 млн грн, а після закінчення терміну обігу паперів інвестори отримають 200 млн грн.

Нагадаємо, раніше Європейський банк реконструкції і розвитку випустив єврооблігації з прив'язкою до гривневих активів. ЄБРР випустив у Великобританії річні єврооблігації на $10 млн ще 2 серпня, але про нього стало відомо тільки зараз. Єврооблігації номіналом по $ 500 тис. розміщувалися публічно за відкритою підпискою на Лондонській фондовій біржі. Їх прибутковість склала 9,5% річних, а термін погашення – 2 серпня 2018 року.

Організатором розміщення став ING Wholesale Banking (Лондон), депозитарії – Euroclear Bank, Clearstream Banking. Ці єврооблігації (ISIN XS1650147587) випускалися в прив'язці до гривні. Таким шляхом раніше пішли Citigroup і Nomura, які випускали єврооблігації, забезпечені гривневими держбондами.

«В рамках заяв ЄБРР випуск гривневих облігацій був пробним. Він спрямований на альтернативне кредитування нашої економіки. Попит на даний випуск був досить істотним, що обумовлено високою процентною ставкою за паперами цього випуску. З урахуванням такої практики цілком реально, що в майбутньому обсяг емісії буде збільшений до більш значних розмірів», – коментує Mind аналітик Альпарі Максим Пархоменко.

За його словами, найчастіше попит на такі бонди виходить з боку великих фондів, що інвестують в стратегії керріітрейд, в рамках якої купується актив з високою прибутковістю на отримані кошти при фондуванні у валюті з більш низькою процентною ставкою. Наприклад, це можуть бути долари або євро. Таким чином, клієнт отримує прибутковість не на свої кошти, а на позику, що дозволяє заробляти без внесення додаткових особистих коштів фонду.

«Найчастіше такі інвестиції припадають на активи ринків, що розвиваються і їх валюти, наприклад, турецька ліра, південноафриканський ранд, бразильський реал, російський рубль. Це дозволяє сформувати додаткову підтримку платіжного балансу, формуючи попит на національну валюту, що ми і побачимо найближчим часом і у нашої валюти», – пояснює експерт.

ЄБРР може випускати гривневі облігації з 2013 року, але поки він не користувався такою можливістю.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у нашому Telegram-каналі Mind.ua
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло