НБУ змінив умови проведення банками реструктуризації кредитів боржників

НБУ змінив умови проведення банками реструктуризації кредитів боржників

Нові умови повинні зменшити обсяг непрацюючих кредитів

Національний банк України уточнив умови для здійснення банками інвестицій, пов'язаних з проведенням фінансової реструктуризації заборгованості банківських боржників.

Відповідні зміни внесено до Інструкції про порядок регулювання діяльності банків в Україні постановою правління НБУ №104 від 20 жовтня, яке вступає в силу з наступного після публікації дня.

Зокрема, тепер для здійснення таких інвестицій банки повинні дотримуватися наступних вимог: термін банківської діяльності становить не менше трьох років; банк не є об'єктом застосування заходів впливу (в частині, що стосується обмеження, зупинення чи припинення здійснення окремих видів операцій).

Крім того, розмір регулятивного капіталу банку повинен відповідати вимоги глави 2 розділу II Інструкції про порядок регулювання діяльності банків в Україні (на сьогодні це 200 млн гривень) або ж банк повинен виконувати програму капіталізації і здійснення фінансової реструктуризації не призведе до порушення її термінів.

«Зміни будуть сприяти проведенню банками такої реструктуризації, зменшення обсягів непрацюючих кредитів (NPL) в банківській системі і відновленню господарської діяльності боржників», – наголошується в повідомленні.

Національний банк України в жовтні 2016 року схвалив рамковий договір фінансової реструктуризації, що визначає координацію дій сторін у процесі реструктуризації. Згідно з угодою, сторонами можуть виступати банки, небанківські фінустанови і Фонд гарантування вкладів фізичних осіб.

Договір зобов'язує сторони надавати боржнику нове фінансування згідно з планом реструктуризації, застосовувати необхідніше заходи щодо забезпечення збереження і захисту предметів забезпечення боргу, виконувати рішення, прийняті координаційним комітетом фінустанов.

Крім того, згідно з документом, сторони повинні підтримувати ділові контакти, проводити консультації і зустрічі на регулярній основі, прикладати зусилля для досягнення успішних результатів фінреструктурізаціі, обмінюватися інформацією, а також не обмежуватися під час координації дій виключно зазначеними в договорі принципами і засадами.

Верховна Рада 14 червня 2016 року прийняла закон «Про фінансову реструктуризацію», а 16 липня президент України Петро Порошенко його підписав. Закон про фінансову реструктуризацію спрямований на сприяння відновленню господарської діяльності боржників, що перебувають в критичному фінансовому становищі, шляхом реструктуризації їх грошових зобов'язань та / або їх господарської діяльності.

У випадку, якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію. Або надішліть, будь-ласка, на пошту [email protected]
Invest Summit. Jazz Business
Читайте також
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло