Депутати взялися за контроль чисельності домашніх і безпритульних тварин

Депутати взялися за контроль чисельності домашніх і безпритульних тварин

Законопроект має на меті заборону розплоду безпритульних та домашніх тварин, що не мають породної цінності

Депутати взялися за контроль чисельності домашніх і безпритульних тварин

Депутати хочуть відстежувати кількість домашніх і безпритульних тварин та чіпувати їх. Таку мету має законопроект №7220, що опублікований 20 жовтня на сайті Верховної Ради.

Завданням прийняття законопроекту є  встановлення належного контролю за кількістю домашніх та безпритульних тварин, запобігання зростанню чисельності безпритульних тварин, сприяння створенню комфортних умов співіснування людей та тварин, створення ефективної системи контролю за своєчасністю щеплення тварин від сказу та інших захворювань, зниження рівня агресії до тварин, запобігання  злочинам, пов’язаним з жорстоким поводженням із тваринами, сприяння зростанню рівня моральності у суспільстві, підвищення іміджу України як країни, що поділяє гуманний та цивілізований підхід щодо вирішення питань, пов’язаних з тваринами.

Законопроектом також передбачено підвищення відповідальності власників та опікунів тварин за порушення умов їх утримання і жорстоке поводження з ними.

Запровадження електронної бази обліку домашніх та безпритульних тварин, у свою чергу, повинно зменшити кількість безпритульних тварин, а кінцевою метою є їхнє зникнення з вулиць.

Укладачі законопроекту вважають, що, кількість безпритульних тварин прямо залежить від кількості домашніх, тому що постійним джерелом поповнення популяції безпритульних тварин є власницькі тварини. Неконтрольовані або небажані приплоди, залишені просто неба на вулиці, загублені або  викинуті  живі “іграшки”, свідоме залишення тварин без нагляду – все це призводить до зростання популяції безпритульних тварин.

Очевидним є факт, що регулювання та зменшення кількості безпритульних тварин можливе тільки за умови  налагодженого контролю за чисельністю, в першу чергу, власницьких тварин. А саме – їх чіпування.

Проект також передбачає біостерилізацію диких та безпритульних тварин, а також власницьких тварин, що не мають породної цінності. Якщо це правило порушено – власник зобов'язаний сплатити штраф – 3400 грн.

Розведення тварин можливе тільки у племінних розплідниках або кінологічних клубах, що мають ліцензію на проведення такої діяльності. За несанкціоноване розведення штраф складає 5100 грн.

Забороняється умертвіння диких самок тварин (недопущення присутності малолітніх дітей при цьому процесі). Неможливим буде розмноження домашніх безпородних тварин.

Жебракування із залученням тварин – стягнення штрафу в розмірі 5100 грн.

Торгівля з рук домашніми тваринами у невстановлених місцях або без ветеринарних документів – штраф від 170 до 340 грн з конфіскацією або без.

Якщо хазяїн не прибрав за своїм улюбленцем на вулиці, він має сплатити від 850 до 1700 грн.

Буде введено встановлення плати (адміністративний збір) за проведення реєстрації домашніх або безпритульних тварин. Зокрема, для працездатних осіб –  180 грн. Звільняються від оплати пільгові категорії населення та люди, що забрали тварину з притулку.

Адміністартивний збір значно збільшується в разі, якщо особа, що вчинила правопорушення, повторює його впродовж року, після стягнення з неї першого збору. Наприклад, для таких проступків як торгівля, відмова від біостерилізації чи жебракування з тваринами, він досягає 20 000 грн.

Адміністративний збір буде зараховуватися до місцевих бюджетів у порядку, встановленому Бюджетним кодексом України.

Одночасно Законопроектом передбачається заборона хірургічних операцій, які не пов'язані з наданням ветеринарної допомоги. До них відносяться такі процедури: обрізання хвостів, купирування вух, позбавлення тварин голосу, видалення кігтів та іклів, а також інші операції з метою зміни зовнішнього вигляду тварини.

Вводяться вимоги щодо обов’язкового дотриманням зоогігієнічних, ветеринарно-санітарних норм і правил, установлених для утримання тварин, притулками та інші центрами, що утримують тварин.

Власники, опікуни собак, котів та інших домашніх тварин зобов'язані зареєструвати собак, котів та інших домашніх тварин віком від двох місяців і більше. Власникам видаються  правила утримання тварин, паспорт тварин, жетон (інший відмінний знак), здійснюється чипування тварини.

Новопридбані собаки, коти та інші домашні тварини повинні бути зареєстровані в п'ятиденний строк і оглянуті ветеринарними службами.

Кожні три роки власник має доставляти свого вихованця для огляду, імунізації проти сказу і лікувально-профілактичних обробок.

Обов’язковою буде здача тварин до спеціальних притулків у разі відмови від права власності на тварину.

Також, у разі припинення права власності на тварину за рішенням суду така тварина передається органами Національної поліції або іншими уповноваженими органами до спеціалізованого притулку, з обов’язковим переданням її новому власнику або опікуну. Умертвіння конфіскованої тварини забороняється, окрім випадків передбачених цим Законом.

Власники будуть зобов’язані негайно повідомляти органи санітарно-епідемічного нагляду та ветеринарної служби про випадки укусів або травмування домашньою твариною людини, свійської чи іншої домашньої тварини. Доставити домашню тварину, яка заподіяла шкоду з метою тимчасової ізоляції і огляду, а тварин, яким заподіяно шкоду для їх лікування.

Підприємницька діяльність з розведення домашніх тварин з метою отримання прибутку підлягає оподаткуванню відповідно до законодавства.

Прийняття Законопроекту не потребуватиме додаткових витрат з Державного бюджету України. На момент внесення не передбачає витрат з державного бюджету.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у нашому Telegram-каналі Mind.ua
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло