На варті людського здоров’я: Штучний інтелект та машинне навчання допомагають боротись з хворобою Альцгеймера

На варті людського здоров’я: Штучний інтелект та машинне навчання допомагають боротись з хворобою Альцгеймера

Новітні технології дозволяють визначати ризик захворювання на ранньому етапі

На варті людського здоров’я: Штучний інтелект та машинне навчання допомагають боротись з хворобою Альцгеймера
фото Shutterstock

Чи може вторгнення машин зберегти людський мозок? У випадку з хворобою Альцгеймера, машинне навчання та штучний інтелект (ШІ) допомагають вченим визначити ризик захворювання раніше ніж коли-небудь раніше, а рання діагностика стає все більш актуальною з огляду на старіння населення. Про це повідомляє CBSNews.

Національні інститути охорони здоров’я вважають, що від 2,6 млн до 5,1 млн американців 65 років і старше можуть мати на хворобу Альцгеймера. Щорічно на їх лікування та догляд за ними уряд виділяє більш ніж $100 млрд. За пронозами вчених, цифра зможе зрости втричі до 2050 року.

Іншими словами: кожні 66 секунд у когось в США розвивається деменція Альцгеймера. До 2050 року це відбуватиметься кожні 33 секунди. Від хвороби немає ліків. Тому, наприкінці 2010 року Конгрес США прийняв Національний закон про боротьбу з хворобою Альцгеймера, яка має на меті навчитись її попереджати або успішно з нею боротись до 2025 року. Зберігання даних та машинне навчання зможуть прискорити цей процес для вчених та дослідників.

Для того щоб проаналізувати величезні об’єми інформації з різних джерел, науковцям треба більше обчислювальної потужності.

«Щоб зрозуміти хворобу, треба знайти голку в копиці сіна. Насправді це пошук кількох голок в декількох копицях сіна, і час від часу вони переміщаються, – говорить  Ендрю Дж. Сайкін, професор медичної та молекулярної генетики и директор Центру хвороби Альцгеймера в Індіані. – Наша задача полягає в тому, щоб знайти по-справжньому інформативні сигнали в надзвичайно великому масиві даних».

З використанням хмарних систем збереження даних в Amazon, Google та Microsoft та дослідницької допомоги таких компаній як IBM вчені можуть опрацьовувати інформацію скоріше.

«Ми говоримо про сотні терабайт даних,- сказав Лі-Сан Ван, професор патології та лабораторної медицини Університету Пенсільванії. – Заміть того, щоб зберігати копії в багатьох різних місцях, ви можете скористатись хмарними сервісами та запустити аналіз».

Хвороба Альцгеймера не єдина для дослідження якої використовується ШІ та машинне навчання. Центральне бюро розслідувань США виділило 106 стартапів, які зосереджені на використанні машинного навчання для того, щоб певним чином покращити медичне обслуговування – від діагностики до моніторингу.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті