Пучдемон закликає каталонців до мирного «демократичного протистояння»

Пучдемон закликає каталонців до мирного «демократичного протистояння»

Екс-голова Каталонії звинувачує уряд Рахоя в «умисній агресії» проти волі каталонців

Пучдемон закликає каталонців до мирного «демократичного протистояння»
фото з twitter.com/HelleKettner

Позбавлений влади екс-очільник женератілету Каталонії Карлес Пучдемон сьогодні закликав населення автономії до мирної «демократичної опозиції» захопленню центральним урядом влади над регіоном після його одностороннього проголошення незалежності Каталонії. Про це повідомляє Reuters.

Пучдемон, чий уряд було розпущено прем’єр-міністром Іспанії Маріано Рахоєм, звинуватив Мадрид в «умисній агресії» проти волі каталонців.

Рахой звільнив Пучдемона та призначив тимчасовим очільником автономії Сорайю Саєнц де Сантамарію , після того як напередодні парламент Каталонії проголосив незалежність від Іспанії.

Ця рішуча дія автономного регіону призвела до найгіршої політичної кризи Іспанії за останні чотири десятиліття.

«Очевидно, що найкращою формою захисту досягнутих до сьогодні успіхів – це демократична опозиція статті 155», – сказав Пучдемон. Втім він не уточнював на які кроки підуть сепаратисти.

Європейські країни, США та Мексика також відкидають каталонську декларацію та виражають підтримку цілісності Іспанії.

 Повідомляється, що опитування вказують на те, що половина з 5,3 млн людей, які мають право голосу в багатому північно-східному регіоні, який і так є автономним, не мають бажання виходити зі складу Іспанії.

Але емоції набирають обертів, і наступні кілька днів Мадриду буде важко, оскільки центральному уряду доведеться застосовувати пряме керівництво.

Також невідомо, чи зможуть нові регіональні вибори, призначені на 21 грудня вирішити кризу, оскільки вони зможуть збільшити число прибічників незалежності в новому парламенті. 

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті