Кількість СО2 в повітрі зараз найвища за мільйони років існування планети – ООН

Кількість СО2 в повітрі зараз найвища за мільйони років існування планети – ООН

Рівень моря внаслідок кліматичних змін може піднятися на 20 метрів

Кількість СО2 в повітрі зараз найвища за мільйони років існування планети – ООН
фото Shutterstock

За інформацією ООН, кількість вуглекислого газу в атмосфері Землі зростає з рекордною швидкістю, починаючи з 2016 року. Зараз кількість СО2 в повітрі сягнула найвищого рівня за мільйони років, передає CBS News.

Таке зростання може призвести до підвищення рівня океану на 20 метрів і збільшення середньої температури на планеті на 3° C.

Експерти сподіваються, що ці висновки допоможуть міністрам навколишнього середовища у всьому світі розробляти нові правила для Паризької кліматичної угоди.

Концентрація в атмосфері CO2, основного антропогенного парникового газу, досягла 403,3 частин на мільйон (ppm) в 2016 році, в порівнянні з 400,0 у 2015 році, – йдеться в щорічному Бюлетені ООН стосовно парникових газів.

Цей темп зростання на 50% вищий, ніж в середньому за останнє десятиліття, що призвело до підвищення рівня CO2 на 45% вище, ніж від був до початку індустріальної революції.

Вчені мають змогу дослідити склад повітря, яким воно було мільйони років тому, завдяки бульбашкам повітря, застиглим у льодових масивах Антарктиди й Антарктики. За їх інформацією, останній раз концентрація СО2  такого ж рівня, як зараз, була 3-5 мільйонів років тому, коли рівень моря був на 20 метрів вищим, ніж сьогодні.

Генеральний секретар Всесвітньої метеорологічної організації Петтері Таалас зазначає, що негайне скорочення викидів вуглекислого газу та інших парникових газів необхідні для запобігання «небезпечного підвищення температури» до 2100 року. Тому що, за його словами, ця температура значно перевершить показники, встановлені в Паризькій кліматичній угоді. Вчені зазначають, що парникові гази спричиняють зміни клімату, і вплив уже відчувається в усьому світі.

Ці дані будуть розглядатися на засіданні в Бонні наступного місяця, коли міністри довкілля з усього світу працюватимуть над новими правилами Паризької кліматичної угоди, яку підтримують 195 країн світу, в тому числі Україна.

Але не все погано: у Норвегії запустили масштабний проект, в рамках якого промислові підприємства будуть виловлювати з повітря СО2 і захоронювати в підземному сховищі на норвезькому континентальному шельфі. До участі в проекті залучені гіганти нафтогазової індустрії Shell, Statoil і Total.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у нашому Telegram-каналі Mind.ua
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло