У Норвегії будуть виловлювати з повітря СО2 і захоронювати в підземному сховищі

У Норвегії будуть виловлювати з повітря СО2 і захоронювати в підземному сховищі

До участі в проекті залучені гіганти нафтогазової індустрії Shell, Statoil і Total

У Норвегії будуть виловлювати з повітря СО2 і захоронювати в підземному сховищі
pixabay.com

Великі нафтові компанії уклали партнерську угоду про спорудження в Норвегії сховища для захоронення вуглекислого газу (СО2) на норвезькому континентальному шельфі. Серед них – норвезька державна компанія Gassnova і такі гіганти, як Shell, Statoil і Total, повідомляє World Oil.

Договір Statoil з державною Gassnova на реалізацію першої фази проекту було укладено ще в червні, а Shell і Total як рівноправні партнери приєдналися до проекту нещодавно.

Даний проект із захоронення СО2, який викидають різні промислові підприємства, стане першим у світі, йому поки що немає аналогів.

Проект сховища – це частина зусиль норвезької влади досягнути цілей та показників Паризької кліматичної угоди. Проект зосереджено на розвитку повного уловлювання та зберігання вуглекислого газу в Норвегії.

СО2 будуть вловлювати з трьох наземних промислових комплексів в східній частині Норвегії і транспортувати його водним транспортом на приймальний завод, розташований на західному узбережжі Норвегії. Де саме оберуть місце для будівництва заводу – наразі вирішується.

На приймальному заводі CO2 закачуватиметься з суден у наземні резервуари, а потім по підводному трубопроводу піде в підземні резервуари під морським дном.

В рамках реалізації першої фази проекту ємність карбонового сховища складе 1,5 млн т/рік вуглецю.

«Без масштабної програми виловлювання та зберігання CO2 досягнення цілей Паризької кліматичної угоди стане неможливим. А для реалізації такої програми будуть потрібні спільні зусилля флагманів нафтогазової індустрії, – зазначила Ірен Раммелхофф, віце-президент Statoil у напрямку нових енергетичних рішень. У зв'язку з цим вона вважає участь у проекті Shell і Total дуже показовою.

Нагадаємо, редактор видання Clean Technica поділився прогнозом, що до 2030 року всі нафтові компанії збанкрутують через масовий вихід на ринок електромобілів.

У випадку, якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію. Або надішліть, будь-ласка, на пошту [email protected]
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло