У Норвегії будуть виловлювати з повітря СО2 і захоронювати в підземному сховищі
До участі в проекті залучені гіганти нафтогазової індустрії Shell, Statoil і Total

Великі нафтові компанії уклали партнерську угоду про спорудження в Норвегії сховища для захоронення вуглекислого газу (СО2) на норвезькому континентальному шельфі. Серед них – норвезька державна компанія Gassnova і такі гіганти, як Shell, Statoil і Total, повідомляє World Oil.
Договір Statoil з державною Gassnova на реалізацію першої фази проекту було укладено ще в червні, а Shell і Total як рівноправні партнери приєдналися до проекту нещодавно.
Даний проект із захоронення СО2, який викидають різні промислові підприємства, стане першим у світі, йому поки що немає аналогів.
Проект сховища – це частина зусиль норвезької влади досягнути цілей та показників Паризької кліматичної угоди. Проект зосереджено на розвитку повного уловлювання та зберігання вуглекислого газу в Норвегії.
СО2 будуть вловлювати з трьох наземних промислових комплексів в східній частині Норвегії і транспортувати його водним транспортом на приймальний завод, розташований на західному узбережжі Норвегії. Де саме оберуть місце для будівництва заводу – наразі вирішується.
На приймальному заводі CO2 закачуватиметься з суден у наземні резервуари, а потім по підводному трубопроводу піде в підземні резервуари під морським дном.
В рамках реалізації першої фази проекту ємність карбонового сховища складе 1,5 млн т/рік вуглецю.
«Без масштабної програми виловлювання та зберігання CO2 досягнення цілей Паризької кліматичної угоди стане неможливим. А для реалізації такої програми будуть потрібні спільні зусилля флагманів нафтогазової індустрії, – зазначила Ірен Раммелхофф, віце-президент Statoil у напрямку нових енергетичних рішень. У зв'язку з цим вона вважає участь у проекті Shell і Total дуже показовою.
Нагадаємо, редактор видання Clean Technica поділився прогнозом, що до 2030 року всі нафтові компанії збанкрутують через масовий вихід на ринок електромобілів.
Якщо ви дочитали цей матеріал до кінця, ми сподіваємось, що це значить, що він був корисним для вас.
Ми працюємо над тим, аби наша журналістська та аналітична робота була якісною, і прагнемо виконувати її максимально компетентно. Це вимагає і фінансової незалежності.
Станьте підписником Mind всього за 196 грн на місяць та підтримайте розвиток незалежної ділової журналістики!
Ви можете скасувати підписку у будь-який момент у власному кабінеті LIQPAY, або написавши нам на адресу: [email protected].