Україну включено до китайського Шовкового шляху

Україну включено до китайського Шовкового шляху

Запуск маршруту через Україну планується за декілька місяців

Україну включено до китайського Шовкового шляху
фото pixabay.com

Транзит через Україну в рамках нового Шовкового шляху може розпочатися в кінці 2017 чи на початку 2018 року. Про це повідомив голова Держрезерву України Вадим Мосійчук, передає прес-служба відомства.

За словами Мосійчука, китайська сторона вже узгодила маршрути поїздів, які будуть проходити через територію України з Чженчжоу в Словаччину, Польщу та Угорщину.

«Зараз мова йде тільки про транзитне курсування поїздів територією України. А це теж чималі надходження. Наступним етапом має стати розширення проекту та початок експортних поставок українських товарів продуктової групи до КНР», – сказав Мосійчук.

Підприємства та системи Держрезерву активно готують для повномасштабного початку. За словами Мосійчука, Держрезерв має великі ощадні та виробничі потужності в аграрному напрямку, також є сім великих логістичних центрів, диверсифікованих один від одного. Першими до проекту планується залучити Харківський комбінат «Світанок», Комбінат «Дніпро»(м. Сміла Черкаської обл.), київський «Комбінат «Прогрес», львівський «Комбінат «Троянда» і ужгородський «Укрпродконтракт».

Мосійчук підкреслив, що відомство активно працює з Мінінфраструктурою задля скерування поїздів, а китайська сторона побувала на станціях Чоп і Мостиська з їх оцінкою.

Китайську сторону зацікавила можливість експорту українського продовольства, зокрема борошна, цукерок, горілки, масла та ін.

У липні 2017 року КНР повідомив про зацікавленість в постачаннях українських товарів і включення країни в новий Шовковий шлях. Складські та холодильні потужності Держрезерву можуть стати логістичними центрами для експортерів продовольчих і промислових товарів з України в Китай.

Нагадаємо, раніше повідомлялось, що в рамках проекту вантажних залізничних перевезень Китай – Європа було відкрито рух по новому вантажному маршруту з міста Далянь (Північно-Східний Китай) у столицю Словаччини місто Братислава.

Чотири роки тому китайці запустили перший транзитний потяг в м. Брест (Білорусь), а звідти – на Варшаву і в Німеччину. Потім білоруські товари почали експортуватися в Піднебесну. 

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті