Санкції США блокують роботу російських нафтових компаній за кордоном
Під питанням участь Росії в нафтових проектах у Норвегії, Мексиці, Венесуелі

Нові американські санкції ставлять під загрозу закордонні нафтові проекти російських компаній, пише «Коммерсант».
Мінфін США 31 жовтня уточнив редакцію секторальних санкцій, накладених на російську нафтову галузь. Тепер американським громадянам і компаніям заборонено не тільки брати участь в розробці нафтових родовищ в Росії – вони не зможуть допомагати російським компаніям, таким як «Роснефть», «ЛУКОЙЛ», в аналогічних проектах за кордоном, якщо у російської сторони в них більше 33%.
Видання уточнює, що йдеться про нові проекти, які почнуться після 28 січня 2018 року. Діючих проектів обмеження не торкнуться.
278 російських компаній – це майже всі найбільші гравці енергетичного, фінансового та оборонного сектору – не зможуть отримати послуги чи обладнання від американських структур для своїх нових зарубіжних нафтових проектів в Арктиці, на шельфі або в сланцях. Зокрема, як йдеться в роз'ясненнях Мінфіну США, американським компаніям не можна надавати послуги з буріння, геофізичних і геологічних досліджень, транспортні та управлінські послуги.
Нові санкції в першу чергу торкнуться участі Росії в проектах на шельфі, перш за все у Норвегії. Так, «Газпром» зараз намагається закрити операцію з купівлі 38,5% у австрійської OMV Norge, яка об'єднує норвезькі активи OMV. Майже на всіх родовищах там добувають в тому числі нафту, і тому проекти можуть потрапити під санкції.
Санкції США можуть також ускладнити плани ЛУКОЙЛа щодо роботи в Норвегії, на шельфі Мексики, а також наміри «Роснефти» розвивати видобуток на шельфі Венесуели.
Слід сказати, що нові санкції США стосуються не тільки американських компаній, а й обладнання та послуг, виготовлених чи наданих на території США. Цей пункт може обмежити можливості європейських компаній, що мають бізнес в США, по роботі з російськими компаніями.
Нагадаємо, США ввели нові санкції проти РФ в енергетичному секторі. Американцям заборонено будь-яким чином сприяти Росії у глибоководній розробці, видобутку нафти та проектах, пов'язаних зі сланцевим газом.
Якщо ви дочитали цей матеріал до кінця, ми сподіваємось, що це значить, що він був корисним для вас.
Ми працюємо над тим, аби наша журналістська та аналітична робота була якісною, і прагнемо виконувати її максимально компетентно. Це вимагає і фінансової незалежності.
Станьте підписником Mind всього за 196 грн на місяць та підтримайте розвиток незалежної ділової журналістики!
Ви можете скасувати підписку у будь-який момент у власному кабінеті LIQPAY, або написавши нам на адресу: [email protected].