ДФС не добилася арешту рахунків «Укрнафти»

ДФС не добилася арешту рахунків «Укрнафти»

Питання про спірні куби газу ще не вирішене

Окружний адміністративний суд Києва закрив справу про арешт банківських рахунків «Укрнафта» за позовом ДФС. Борг «Укрнафти» наближається до позначки в 14 млрд грн. Так само суд підкреслив, що повторне звернення з цього питання поки неможливо. Про це пише enkorr.

Відразу після рішення Верховного суду України, який 24 жовтня скасував зобов'язання Фіскальної служби прийняти у податкову заставу компанії спірний газ, ГФС здійснила спробу арештувати кошти «Укрнафти».

«На вимогу ДФС надати ліквідне майно для опису в податкову заставу «Укрнафта» 26 жовтня в черговий раз вказала спірні 2 млрд куб. м газу, оцінивши їх в 16,8 млрд грн», – йдеться в повідомленні.

ДФС розцінив відповідь «Укрнафти» як відмову добровільно надавати майно в податкову заставу, оскільки там вважають, що цього газу фізично не існує. Суд вирішив, що питання про прийняття в заставу ДФС спірних 2 млрд куб. м газу ще не вирішене і направив позов до суду першої інстанції для повторного розгляду.

Станом на 1 жовтня цього року «Укрнафта» залишається найбільшим боржником податків у країні. Борг компанії становить 13,7 млрд грн, або 20% всієї заборгованості по країні. За даними ДФС, цьогоріч компанія наростила борг на 1,2 млрд грн. Інша частина боргу з'явилася після підвищення парламентом ренти в 2014–2015 році. Тоді «Укрнафта» відмовилася платити податки і вивела близько 14,7 млрд грн на структури, близькі до групи «Приват».

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті