ООН: ескалація бойових дій на сході України ставить під загрозу життя мільйона людей

ООН: ескалація бойових дій на сході України ставить під загрозу життя мільйона людей

Із початком холодів порушення водо- та теплопостачання матиме серйозні наслідки

ООН: ескалація бойових дій на сході України ставить під загрозу життя мільйона людей
Фото Shutterstock

Нещодавня ескалація бойових дій поблизу життєво важливої інфраструктури в Донецьку, на сході України, може поставити під загрозу понад мільйон життів. Про це заявив представник ООН в країні, передає Центр новин Організації Об’єднаних Націй.

«Коли починається зима, будь-яке порушення надання основних послуг, чи то води, чи то опалення, в умовах низьких температур можуть мати серйозні наслідки, – сказала Ніла Волкер, резидент ООН та координатор з гуманітарних питань в Україні. – Я нагадую всім сторонам конфлікту про необхідність поважати цивільну інфраструктуру та захищати громадянських осіб. Будь-яке умисне порушення доступу людей до якісного водопостачання або систем опалення є явним порушенням міжнародного гуманітарного права».

За останній тиждень Донецька фільтрувальна станція обстрілювалась три дні поспіль, у Верхньокальміуську станцію за одну ніч влучили більше 10 разів.

Такі станції забезпечують питною водою приблизно 1,1 млн осіб по обидва боки 459-км «розмежувальної лінії», які ділить Східну Україну. Крім того, ці станції необхідні для підтримання функціонування систем опалення.

«Без стійкого водопостачання припиниться опалення, здоров’я людей – погіршиться. Дітям, людям похилого віку, жінкам та особам з обмеженими можливостями доведеться покидати свої оселі та шукати нові, з теплом», – зазначила представник ООН.

Зазначається, що у разі потрапляння снаряду хоча б в один 900-кілограмовий газовий контейнер, кожна особа в радіусі 200 метрів отримає смертельну дозу отруйного газу.

«У цій кризі, що затягнулась, мільйони сімей, які потрапили в зону бойових дій та тимчасово внутрішньо переміщених осіб, втрачають віру в майбутнє», – сказала представник ООН та закликала сторони посилити зусилля із надання людям доступу до гуманітарних організацій, що надають українцям, які постраждали від конфлікту, життєво важливі послуги та допомогу.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті