Суд Франції призупинив розгляд скарги України щодо стягнення $144 млн на користь «Татнєфті»

Суд Франції призупинив розгляд скарги України щодо стягнення $144 млн на користь «Татнєфті»

Розгляд скарги буде відновлено після виплати Україною компенсації

Суд Франції призупинив розгляд скарги України щодо стягнення $144 млн на користь «Татнєфті»
фото www.tatneft.ru

Касаційний суд Франції призупинив розгляд скарги України на рішення апеляційної інстанції та Міжнародного комерційного арбітражу, який постановив стягнути з України $144 млн на користь «Татнєфті». Про це RNSповідомили в прес-службі «Татнєфті».

«Вчора Касаційний суд Франції виніс рішення призупинити розгляд касації України до тих пір, поки Україна не почне виконувати рішення арбітражного трибуналу, який присудив «Татнєфті» компенсацію ($112 млн плюс відсотки), а також витрати на адвокатів «Татнєфті» на апеляцію», – повідомили в компанії.

Раніше юристи української сторони заявляли, що Україна очікує, що рішення касаційного суду Франції за скаргою на рішення апеляційної інстанції та Міжнародного комерційного арбітражу буде прийнято влітку 2018 року.

У березні 2017 року Україна подала касаційну скаргу на рішення апеляційного суду Парижа від 29 листопада 2016 року, який відмовив Україні в скасуванні рішення арбітражного трибуналу про стягнення $144 млн.

29 липня 2014 року Міжнародний комерційний арбітражний суд в Парижі виніс рішення за результатами розгляду позову «Татнєфті» щодо нібито захоплення в жовтні 2007 року компанії «Укртатнафта», яка володіє Кременчуцьким НПЗ. В результаті захоплення «Татнєфть» втратила акції «Укртатнафти», які в подальшому перейшли до групи «Приват», що належить українському бізнесмену Ігорю Коломойському. Суд виніс рішення про стягнення з України компенсації на користь «Татнєфті» в розмірі $144 млн ($112 млн плюс відсотки на поточну дату).

14 квітня 2017 року «Татнєфть» подала два клопотання – в Арбітражний суд Москви і до Високого суду Лондона – про примусове стягнення з України $144 млн на користь компанії. Раніше «Татнєфть» подала аналогічне клопотання до Федерального окружного суду США по округу Колумбія.

Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло