mind
Україна повинна буде переглянути програму співпраці з МВФ у 2019 році

Україна повинна буде переглянути програму співпраці з МВФ у 2019 році

До прибуття МВФ Україна має прийняти законодавство щодо створення антикорупційного суду та реформувати процес приватизації підприємств

Україна повинна буде переглянути програму співпраці з МВФ у 2019 році
Фото International Monetary Fund

У 2019 році Україні потрібно буде створити нову програму співпраці з Міжнародним валютним фондом для збереження макроекономічної стабільності. Передає заступник голови Національного банку України (НБУ) Олег Чурій.

МВФ ще не визначився з датою прибуття місії в Україну в рамках четвертого перегляду програми EFF, що відкриває шлях для отримання п'ятого траншу.  Для завершення четвертого перегляду програми співпраці Україні необхідно прийняти законодавство про створення антикорупційного суду і реформувати процес приватизації держпідприємств. Він має бути прозорим, ґрунтуватися на ринкових механізмах. Також потрібно провести коригування внутрішніх тарифів на газ.

До того ж, фонд все ще продовжує вивчати прийнятий Верховною Радою закон про пенсійну реформу.

«Україні вкрай важливо продовження співпраці з МВФ, і не тільки до кінця наступного року, а й нова програма, оскільки це є запорукою проведення реформ, фінансової і макроекономічної стабільності», – додає Олег Чурій в ефірі програми «Перша Шпальта».

Чотирирічна програма EFF, відкрита МВФ в березні 2015 року, із загальним обсягом SDR 12,348 млрд (близько $17,57 млрд за поточним курсом) з першим траншем в $5 млрд спочатку передбачала щоквартальний перегляд програми, виділення в 2015 році ще трьох траншей по SDR1,18 млрд і зменшення квартальних траншів в 2016-2018 роках до SDR0,44 млрд ($0,63 млрд). Україна змогла отримати з невеликою затримкою другий транш за цією програмою на $1,7 млрд на початку серпня 2015 року, після чого виникла тривала пауза в зв'язку з невиконанням ряду умов, політичною кризою і зміною уряду.

У квітні 2016 роки переговори про продовження фінансування поновилися і МВФ виділив третій транш у розмірі $1 млрд тільки в середині вересня, четвертий – 3 квітня 2017 року.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті