Захворіло у світі
176,747,563
Померло у світі
3,820,197
Вилікувалось у світі
160,801,403
Захворіло в Україні
2,223,978
Померло в Україні
51,692
Вилікувалось в Україні
2,130,665
У Раді відмовилися вносити поправку про розрив дипвідносин з Росією

У Раді відмовилися вносити поправку про розрив дипвідносин з Росією

Нардепи домовилися не включати поправку про розрив дипвідносин з РФ до законопроекту про деокупацію Донбасу

У Раді відмовилися вносити поправку про розрив дипвідносин з Росією
Фото УНІАН

Члени Комітету Верховної Ради з питань нацбезпеки вирішили не вносити поправку про розрив дипвідносин з Росією в процесі підготовки законопроекту про реінтреграцію Донбасу. Про це з посиланням на депутата ВР Івана Винника повідомляє канал «112-Україна».

«Ми, і я особисто, наполягали, щоб ми вписали в законопроект зобов'язання Кабінету міністрів ініціювати розрив дипломатичних відносин з РФ. У той же час ми консенсусно погодили, що це повноваження виключно виконавчої гілки влади, і для того, щоб зберегти чіткий поділ і незалежність трьох гілок влади в Україні, законодавчої, виконавчої і судової гілок влади, ми не будемо говорити виконавчій владі, як їй виконувати закон. А закон буде чітко надавати РФ статус агресора. При таких умовах, очевидно, дипломатичні відносини виконавчою гілкою влади будуть розірвано в результаті виконання вже цього закону», – сказав Винник.

За його словами, прийнято рішення не «нагадувати» уряду, що він повинний розірвати відносини з російською стороною, а «очікувати», що вони це зроблять.

Нагадаємо, законопроект про реінтеграцію Донбасу, який вніс у Раду 5 жовтня президент Петро Порошенко, 6 жовтня підтримали 233 народні депутати України.

Документ вперше офіційно фіксує, що Російська Федерація є ініціатором збройної агресії проти України та окупантом частини української території. Це означає, що Україна більше не проводить АТО, а вживає заходи із забезпечення національної безпеки і оборони, стримування і відсічі російської збройної агресії в Донецькій та Луганській областях.

Згідно із законопроектом, Україна не відповідатиме за дії окупантів на тимчасово окупованих територіях Донецької та Луганської областей. Водночас українська влада збиратиме інформацію про всі порушення, які там здійснюються, аби потім притягти Росію до відповідальності.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті