Голова департаменту НАЗК ініціювала розслідування НАБУ проти керівництва НАЗК

Голова департаменту НАЗК ініціювала розслідування НАБУ проти керівництва НАЗК

За словами Ганни Соломатіної, НАЗК повністю контролює влада за допомогою «куратора»

Голова департаменту НАЗК ініціювала розслідування НАБУ проти керівництва НАЗК
Фото УНІАН

Голова департаменту фінансового контролю та моніторингу способу життя Національного агентства з питань запобігання корупції Ганна Соломатіна ініціювала відкриття розслідування НАБУ за фактами можливої корупції і фальсифікації в НАЗК. Про це пише Українська правда.

«Система електронного декларування, на яку українці витратили стільки коштів, створення якої так підтримують міжнародні партнери, запуск якої був однією з умов надання для України безвізового режиму, на сьогодні повністю скомпрометована. Насправді е-декларування використовується для покривання чиновників, лояльних до влади, розправи над «неугодними» та особистого збагачення голови НАЗК та членів НАЗК. Результати перевірок фальсифікуються так, як це потрібно керівництву НАЗК», – заявила вона під час прес-брифінгу в Українському кризовому медіа-центрі.

Кримінальне провадження за матеріалами Соломатіної відкрило НАБУ. Ці ж документи раніше було передано до Генпрокуратури, однак, за словами Соломатіної, їх повернуто до НАЗК без розгляду.

Соломатіна заявила, що НАЗК повністю контролюється владою за допомогою «куратора», а голова і члени НАЗК займаються фальсифікацією результатів спеціальних і повних перевірок. Прізвище «куратора» Соломатіна не називає. Але вказує, що він – претендент на посаду директора Державного бюро розслідувань. Також Соломатіна заявила, що і вона отримувала від голови НАЗК вказівки щодо перевірки окремих депутатів.

Нині Соломатіна закликає відсторонити голову НАЗК Наталію Корчак, а міжнародні організації просить заморозити фінансову підтримку НАЗК.

Ганна Соломатіна з червня 2017 року очолювала департамент фінансового контролю та моніторингу способу життя. Цей підрозділ НАЗК проводить перевірку достовірності інформації, викладеної в електронних деклараціях.

Кабінет міністрів створив Національне агентство з питань запобігання корупції в березні 2015 року. Його запуск був однією з умов отримання Україною безвізового режиму з ЄС. 

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті