Голова департаменту НАЗК ініціювала розслідування НАБУ проти керівництва НАЗК
За словами Ганни Соломатіної, НАЗК повністю контролює влада за допомогою «куратора»

Голова департаменту фінансового контролю та моніторингу способу життя Національного агентства з питань запобігання корупції Ганна Соломатіна ініціювала відкриття розслідування НАБУ за фактами можливої корупції і фальсифікації в НАЗК. Про це пише Українська правда.
«Система електронного декларування, на яку українці витратили стільки коштів, створення якої так підтримують міжнародні партнери, запуск якої був однією з умов надання для України безвізового режиму, на сьогодні повністю скомпрометована. Насправді е-декларування використовується для покривання чиновників, лояльних до влади, розправи над «неугодними» та особистого збагачення голови НАЗК та членів НАЗК. Результати перевірок фальсифікуються так, як це потрібно керівництву НАЗК», – заявила вона під час прес-брифінгу в Українському кризовому медіа-центрі.
Кримінальне провадження за матеріалами Соломатіної відкрило НАБУ. Ці ж документи раніше було передано до Генпрокуратури, однак, за словами Соломатіної, їх повернуто до НАЗК без розгляду.
Соломатіна заявила, що НАЗК повністю контролюється владою за допомогою «куратора», а голова і члени НАЗК займаються фальсифікацією результатів спеціальних і повних перевірок. Прізвище «куратора» Соломатіна не називає. Але вказує, що він – претендент на посаду директора Державного бюро розслідувань. Також Соломатіна заявила, що і вона отримувала від голови НАЗК вказівки щодо перевірки окремих депутатів.
Нині Соломатіна закликає відсторонити голову НАЗК Наталію Корчак, а міжнародні організації просить заморозити фінансову підтримку НАЗК.
Ганна Соломатіна з червня 2017 року очолювала департамент фінансового контролю та моніторингу способу життя. Цей підрозділ НАЗК проводить перевірку достовірності інформації, викладеної в електронних деклараціях.
Кабінет міністрів створив Національне агентство з питань запобігання корупції в березні 2015 року. Його запуск був однією з умов отримання Україною безвізового режиму з ЄС.
Якщо ви дочитали цей матеріал до кінця, ми сподіваємось, що це значить, що він був корисним для вас.
Ми працюємо над тим, аби наша журналістська та аналітична робота була якісною, і прагнемо виконувати її максимально компетентно. Це вимагає і фінансової незалежності.
Станьте підписником Mind всього за 196 грн на місяць та підтримайте розвиток незалежної ділової журналістики!
Ви можете скасувати підписку у будь-який момент у власному кабінеті LIQPAY, або написавши нам на адресу: [email protected].