Рада зняла з банків обмеження на існування тільки в формі ПАТ

Рада зняла з банків обмеження на існування тільки в формі ПАТ

Українські банки зможуть стати приватними товариствами та залучати громадські форми капіталу

Депутати проголосували за зміни в ряд законів, якими спростили ведення бізнесу і залучення інвестицій емітентами цінних паперів 5592-д. За прийняття закону проголосували 237 депутатів.

З 1 січня 2018 року мають бути змінені критерії публічності акціонерних товариств, способи та обсяг розкриття інформації акціонерними товариствами, порядок емісії цінних паперів.

З банків знімаються обмеження на існування виключно у формі публічних акціонерних товариств (ПАТ). Тобто велика частина українських банків може стати приватними товариствами (ПрАТ). Зокрема, банки зможуть як залучати, так і не залучати публічні форми капіталу.

«Прийняття даного закону дозволить банкам змінити структуру своєї організації і стати закритою і непублічної організацією. Ця процедура буде мати особливий вплив на власників банків і акціонерів, оскільки зможе змінити структуру взаємодії між собою. При цьому на вкладників це вплине мінімально, оскільки діяльність банків буде регламентуватися як і раніше. Сама форма структурної діяльності не впливатиме на роботу фінансових установ», – прокоментував аналітик Альпарі Максим Пархоменко.

В питаннях корпоративного управління та розкриття інформації для банків залишиться публічний стандарт.

«Так склалося, що в Україні у формі публічних акціонерних товариств існують тисячі юридичних осіб. І в зв'язку з цим вони зобов'язані виконувати зайві вимоги, тому що, по суті, ці організації не є публічними», – сказав народний депутат Павло Різаненко в ході обговорення законопроекту.

Також закон передбачає можливість заборони або обмеження емісії та обігу цінних паперів емітента, створеного за законами країни-агресора. Така заборона або обмеження можливі і в тому випадку, якщо емітент прямо або опосередковано контролюється резидентами країни-агресора.

Як повідомлялося, однією з головних цілей зазначеного законопроекту названо зниження регуляторного навантаження на закрите акціонерне товариство шляхом оптимізації обсягу розкриття інформації та демонополізації шляхів розкриття.

За оцінками НКЦПФР, мінімальні витрати ПАТ на розкриття інформації становлять близько 21 000 грн на рік, тоді як в разі відмови від статусу ПАТ і прийняття цього законопроекту вони скоротяться до 5600 грн.

В проекті закону вдосконалено статті, що стосуються оформлення, затвердження, публікації проспекту цінних паперів та терміну дії такого проспекту. Зокрема, скасовано оприлюднення проспекту цінних паперів у паперовій формі. Також удосконалено норми, що стосуються регулярної інформації про емітента. Знижено поріг розкриття інформації про власників голосуючих акцій приватних акціонерних товариств з 10% до 5%.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті