У Литві прийняли «закон Магнітського»

У Литві прийняли «закон Магнітського»

Правовий акт було прийнято одноголосно

Сейм Литви 16 листопада прийняв так званий закон Магнітського, який передбачає заборону на в’їзд до країни іноземців, які пов’язані з корупцією у великих масштабах, відмиванням грошей або порушеннями прав людини. Про це повідомляє Интерфакс.

Проект одноголосно підтримав 91 парламентарій.

Литва стала четвертою країною, яка прийняла цей правовий акт. Наразі він діє також у США, Естонії та Канаді.

Раніше посол РФ в Литві Олександр Удальцов прокоментував підготовку до прийняття закону та заявив: «Звичайно, нам доведеться відповісти на черговий недружелюбний крок Литви та закрити в’їзд до Росії для небажаних осіб із цієї країни. А претендентів на цю роль зараз немало».

Пропонується заборонити в’їзд до Литви на не більше ніж п’ятирічний період особам, якщо вони здійснили в закордонній державі тяжкий злочин проти особи, в результаті чого були порушені її права та свободи. Також в’їзд буде заборонено, якщо особа здійснила корупційний злочин або була звинувачена у відмиванні грошей або була включена до національного списку небажаних іноземців, який був складений країною – членом ЄС, Європейською Асоціацією вільної торгівлі та НАТО.

Рішення щодо дозволу або заборони на в’їзд прийматиме міністр внутрішніх справ.

Зазначається, що закон передбачає можливість не повідомляти особі, яка потрапила до списку, щодо прийнятого стосовно неї рішення, за умови якщо це може нашкодити інтересам державної безпеки, оборони або громадянської безпеки.

Нагадаємо: на початку листопада Канада ввела санкції проти 52 іноземців, серед яких 30 громадян РФ. Усі активи осіб, які підпали під санкції, заморожуються, а цим людям заборонено в’їзд на територію Канади. Цей пакет санкцій є аналогом американського «акту Магнітського» від 2012 року. 

У випадку, якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію. Або надішліть, будь-ласка, на пошту [email protected]
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло